Park snov Nitra

Boli ste už v mestskom parku? Nie? Ani neviete, o čo prichádzate! Mnohí netušia, aké krásy toto zaujímavé miesto ukrýva.

Mestský park v NitreAk by ste si počas semestra našli čas a chceli sa po tomto zázračnom mieste trochu potúlať, máme pre vás malý manuál, ako sa tam najjednoduchšie dostanete. Vyjdete z internátu Zobor, prejdete popri dlhej grafitovej stene a cez most nad výpadovkou. Tam vás bude čakať ďalší most nad riekou, ktorý je tiež potrebné prejsť. Ak to zvládnete, ste tam! V parku. Zvonku pôsobí nenápadne. No keď ho preskúmate, zistíte, že je plný prekvapení a úžasných zákutí.

Najstaršia časť parku sa volá Sihoť. Je tu množstvo atrakcií najmä pre deti. Medzi najzaujímavejšie patrí labyrint umiestnený na ploche bývalého umelého jazierka, ktorý dá zabrať i nejednému dospelému. Ak ste si prišli do parku oddýchnuť od ruchu mesta, túto časť radšej vynechajte.

Prejdite okolo nádhernej žabej fontány, držte sa popri jazierku a cesta vás privedie do najtichšej časti parku, kde nepočuť šantenie a krik detí. Sadnite si na lavičku, pozorujte kačičky a oddychujte pri liečivom tichu.

Medzi najobľúbenejšie atrakcie parku patrí nepochybne aj výbeh danielov škvrnitých a muflónov. Nájdete tu aj osla či kozy. Zvieratá sú prítulné, môžete ich aj pohladkať. Ak ste do parku prišli za romantikou, stačí si požičať čln za prijateľnú sumu a započúvať sa do príjemnej melódie vtáčikov.

Mestský park

Neďaleko od jazierka vedie chodník do Nového parku. Už len samotná cesta tam je dobrodružstvom. Lemujú ju totiž stromy rôznych druhov, aké len tak hocikde nenájdete. Z celého parku vás isto najviac očarí krásne jazero, cez ktoré vedie drevený most ako z romantického filmu. Ak si myslíte, že to je všetko, čo vám tento park môže ponúknuť, tak sa mýlite. Neďaleko pokojného jazierka nájdete iný svet. Jazero Veľká Hagnócka s fontánou uprostred láka najmä rybárov. Veľkej pozornosti sa tešia aj lavičky umiestnené nielen pri chodníkoch, ale aj pomimo.

Mestký park v Nitre je skvelým miesto na romantickú prechádzku

Športovci určite ocenia dlhé trasy popri rieke Nitra, ktoré môžu využiť na beh, cysklistiku či korčuľovanie. V prípade, že po prechádzke parkom vysmädnete, môžete sa osviežiť v jednom z mnohých bufetov.

Park je samozrejme atraktívnejší v lete, kedy môžete ochutnať rôzne pochúťky, posedieť si pri kofole alebo sa vyskákať na trampolíne. Možností je veľa a zábava zaručená. Takže hneď ako sa oteplí, choďte sa sami presvedčiť. Vidíme sa v parku!

autorka: Ivana Lövingerová
foto: nitra.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.