Kultúrny detox: Apríl 2014

Aprílové počasie si s nami a našimi plánmi robí v poslednej dobe, čo len chce. Ukážte mu, kto je tu šéfom, pred náhodným dažďom sa ukryte do galérie či divadla a chvíľu tam pobudnite. Ak však nemáte odvahu túlať sa kultúrnymi ustanovizňami na vlastnú päsť, pripravili sme vám výber toho, čo by ste tento mesiac určite nemali zmeškať.

Nitrianska hudobná jar: 13. apríl

Milujete klasickú hudbu, ale nestihli ste prvé koncerty Nitrianskej hudobnej jari? Nezúfajte. Záverečný koncert sa totiž uskutoční v najbližšiu nedeľu 13. apríla o 18. hodine a predstaví sa na ňom český komorný súbor TRIO MARTINŮ. Vypočujete si skladby od Hummela, Beethovena a Dvořáka.

hudobna jar

Jeden svet Pod vŕškom: 18. a 25. apríljeden svet

Ešte stále pokračuje 14. ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet a vy máte posledné piatky na to, aby ste sa zúčastnili. Väčšinou zahraničné dokumenty odrážajú aktuálne dianie doma a vo svete. Takže ak chcete byť o trošku múdrejší, zájdite v niektorý aprílový piatok (smelo aj všetky) o 18.30 do antikvariátu Pod vŕškom. Ak by ste náhodou niečo z týchto originálnych filmov nemohli vstrebať, pomôže vám aj následná diskusia.

Improvizácia v obývačke: 15. apríl

jiri stivinSpevy, kecy, baroko, hudobná revue a jazz zároveň v  balíčku od divadelníka Jiřího Stivína. Významný český umelec ponúkne všetko možné aj nemožné. Na koncerte a predstavení v jednom vás čaká neplánovaný záver. V prostredí malej obývačky si budete môcť spolu s umelcom zaimprovizovať aj vy, ak trafíte 15. apríla o 20.30 do Music a Cafe Nitra.

Podte sa tulat do divadlaPoďte sa túlať do divadla:
24. apríl

Staré divadlo Karola Spišáka je vždy otvorené rôznym besedám a stretnutiam. Tentoraz sa budete môcť porozprávať s herečkou Slovenského národného divadla Táňou Pauhofovou. Na Kultúrne potulky vás 24. apríla o 18. hodine pozýva Katedra kulturológie FF UKF v Nitre. Tešiť sa môžete aj na hudobného hosťa Mirku Miškechovú.

NUDa nebude: od 23. apríla do 7. mája

Opäť po roku sa blížia Nitrianske univerzitné dni, čo v preklade znamená množstvo kultúrnych, športových, vedeckých či zábavných podujatí. Samozrejme, opäť je sa na čo tešiť a verte nám, nudiť sa veru nebudete. Iba ak by ste veľmi chceli.

NUD

Poslední budú prvými: 27. apríl

Nestihol si sa prihlásiť do Let´s dance a myslíš si, že máš v sebe tanečné vlohy a množstvo skúškami nevyčerpanej energie? Tak sa na tanečný maratón prihlás už dnes, lebo počet súťažiacich párov je obmedzený. Tancovať sa bude na rôzne tanečné štýly a neboj sa, na hlad nezomrieš, čas na pochrumkávanie bude vyhradený.

tanecny maraton

Jarné čistenie Zobora: 26. Apríl

Vyčistili ste si aj vďaka nášmu detoxu svoju umeleckú dušu? Tak teraz je čas upratať Zobor. Nenechajte sa trikrát volať a príďte aj vy na konci apríla pomôcť našej prírode, nech vyzerá k svetu. Veď čím viac rúk, tým lepší poriadok.

cistenie zobora

autorka: Mária Brišová
foto: plagáty a ilustrácie podujatí

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.