Beh pre tých, ktorí nemôžu

Už zajtra 4. mája o 12.00 hod. odštartuje jedno z najunikátnejších podujatí, v rámci ktorého bežci na 5 kontinentoch, v 35 krajinách a 40 lokalitách po celom svete vybehnú v rovnakom čase na Wings for Life World Run. 

Wings-for-life-World-Run-960x540

Wings for Life je nezisková nadácia, ktorej poslaním je nájsť liek na liečbu poranení miechy. Wings For Life World Run, prvé svetové simultánne bežecké podujatie v histórii, ponúka príležitosť súťažiť v behu každému. Môže sa vám stať, že budete bežať spolu s profesionálnymi športovcami alebo aj olympijskými víťazmi. Behu sa môže zúčastniť ktokoľvek a kdekoľvek. Jedinou podmienkou je dobrý zdravotný stav a vek nad 18 rokov. Zaregistrovať sa môžete iba cez on-line registračný formulár. Spôsob platby a účastnícky poplatok sa budú v jednotlivých krajinách líšiť, ale všetky vyzbierané peniaze budú odovzdané nadácii Wings For Life. Podrobnosti nájdete na stránkach jednotlivých lokalít. Po registrácii a platbe dostanete potvrdzovací e-mail.

Beh pre život

Beh pre život je Wings for Life World Run je úplne nový typ podujatia, aké doteraz nebolo usporiadané v behu a ani v žiadnom inom športovom odvetví. Ľudia na celom svete bežia v rovnaký čas a nie len tak pre nič. Všetky prostriedky, ktoré sa z podujatia získajú, poputujú nadácii. Tá ich využije v prospech výskumu poranení miechy.

Beh pre život

Nie sú to však klasické preteky, na ktoré sme zvyknutí. Zvyčajne bežci bežia k cieľovej čiare, tentoraz nie. Polhodinu po odštartovaní vyrazia stíhacie autá s rýchlosťou 15 km/h, ktoré sa snažia jednotlivých bežcov dobehnúť. Tempo však nie je vždy rovnaké, v určitých intervaloch sa zvyšuje, čím sa zvyšuje aj náročnosť pretekov. Keď auto pretekára predbehne, súťaž sa pre neho skončila. Posledný bežec a bežkyňa budú korunovaní za svetových šampiónov. Odmenou pre nich bude výlet okolo sveta.

autorka: Dominika Rimovská
foto: getit.sk, romania-insider.com, redbull.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.