Túlať sa dá aj kultúrne

Ak si myslíte, že študenti sa vedia poflakovať len po baroch, ste na veľkom omyle. Tour de krčma tentoraz vymenili za niečo netradičnejšie a išli sa túlať do Starého divadla.

Poslucháči kulturológie v rámci predmetu Dramaturgia kultúrneho života pripravili spolužiakom aj okoloidúcim už pravidelné podujatie s názvom Kultúrne potulky. Zorganizovali ho najmä preto, aby z nich niečo poriadne vyrástlo a vyskúšali si pri tom aj svoje praktické zručnosti. „Je to prepojenie kultúry s praktickou formou,“ hovorí organizátorka Zuzana Sórádová, „a ide o to, ako by sme sa do budúcna vysporiadali s takouto situáciou.“

Klasickým hlasovaním si z viacerých možných osobností vybrali ako hosťa herečku Táňu Pauhofovú. Vyspovedali ju naozaj z každej strany a nevyhli sa ani otázkam z detských čias. „Ja som bola presne to dieťa, ktoré prirodzene každý spolužiak neznáša,“ hovorí herečka na margo veľkého množstva aktivít, ktorým sa v detstve venovala. Podujatie sa nieslo v príjemnej komornej atmosfére, ktorá, spolu s milým prijatím, na Táňu Pauhofovú naozaj zapôsobila: „Ja mám veľmi rada mladých ľudí a toto boli asi najpríjemnejší študenti, s akými som sa za posledné obdobie stretla.“

O hudobné vsuvky sa postarala mladá autorka a študentka žurnalistiky v jednom Mirka Miškechová. Spríjemnila tak svojimi vtipnovážnymi piesňami prestávky počas besedy.

Ako poďakovanie za návštevu dostala herečka od organizátorov celkom vtipný darček, ktorý určite nečakala. „Dostala som svoje vysnívané auto, čo viac si môžem priať?“ smeje sa Táňa. Vo veľkom zabalenom balíčku sa totiž schovávala auto na ovládanie. Jeho spustenie síce vyžadovalo skrutkovač a zmysel pre techniku, no radosť z neho stála za to.

autorky: Andrea Janovská, Mária Brišová
foto: Martina Hatňanková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.