Urobte počas NUD dobrý skutok!

Počas Nitrianskych univerzitných dní sa nemusíte iba zabávať a skórovať. Už v pondelok – 5. mája 2014 môžete malou obeťou pomôcť ľuďom, pre ktorých to bude znamenať veľa. Ak vám je ľúto vyhodiť oblečenie, hračky či staré školské potreby, no ste si istí, že ich už nikdy nevyužijete, vieme, kto sa im určite poteší.

Násilie na ženáchVedúca Katedry sociálnej práce a sociálnych vied UKF docentka Martina Mojtová sa rozhodla spojiť Nitrianske univerzitné dni a prichádzajúci sviatok všetkých drobcov – Deň detí. „Keďže sama som matkou troch detí a každoročne dva až trikrát venujem veci na charitu, napadlo mi, že môžem do tejto aktivity zapojiť oveľa viac ľudí,“ prezradila nám.

„Zbierka je určená klientom krízového centra Slniečko, ktorými sú najmä mamičky s deťmi, ktoré boli obeťami domáceho násilia alebo ušli z domu v ohrození života a zdravia. Bez akéhokoľvek vybavenia,“ podotkla vedúca katedry sociálnej práce a sociálnych vied a dodala: „Do zbierky sa môže zapojiť ktokoľvek. Uvítame pomoc študentov a zamestnancov UKF, SPU, ale aj všetkých ľudí so sociálnym cítením, ktorí majú doma prebytok alebo chcú prispieť. Pomôže aj maličkosť.“

centrum SlniečkoCharitatívne podujatie s mottom Ak doma hračky smutne ležia, ver, že veľa detí ešte potešia! Obdarujme všetky deti, veď blíži sa Deň detí! sa začne o 9.00 hod. a skončí v poobedňajších hodinách o 15.00 hod.

Zachovalé hračky, detské knižky, školské potreby, čisté šatstvo, obuv, sladkosti, trvanlivé potraviny a oblečenie pre mamičky môžete v pondelok priniesť na fakultu sociálnych vied a zdravotníctva (Kraskova 1) na piate poschodie.

Hlavnou náplňou neziskovej organizácie Centrum Slniečko je poskytovanie všeobecno-prospešných služieb týraným, zneužívaným a zanedbávaným deťom, obetiam domáceho násilia, šikanovania, sexuálnych útokov a znásilnenia. Tiež napomáhanie k účinnému a komplexnému riešeniu tejto problematiky v zmysle zabezpečenia a ochrany základných ľudských práv a slobôd.

autorka: Ľubica Račeková
foto: Andrej Galica, centrumslniecko.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.