NUD: Vo florbale uspela SPU

Nitrianske univerzitné dni 2014 priniesli ďalší športový súboj. Jeho aktérmi boli hráči florbalových výberov oboch univerzít. UKF nenadviazala na výkon futsalistov a SPU podľahla 11:15.

florbal

Zápas hraný systémom 3×20 minút priniesol hneď od začiatku zápasu množstvo gólov, pretože výsledok po 1. tretine bol priaznivejší pre tím SPU, ktorá viedla 3:5.

Od 2. tretiny boli riedko zaplnené tribúny svedkami streleckého koncertu SPU, ktorá svoje vedenie navýšila už na 5 : 11.

Na palubovke bolo postupne cítiť čoraz väčšiu nervozitu, k súbojom sa začalo pristupovať agresívnejšie, ale hráči poňali svoje výkony v profesionálnom štýle, a tak sa obe mužstvá vyvarovali hrubých faulov či porušení pravidiel.

občas nečas hlasovanie

V 3. tretine sa snažili hráči UKF zmazať náskok súpera, ten si ale svoje vedenie postrážil až do konca, a tak sa jeho hráči zaslúžene radovali z víťazstva. Aj napriek tomu stojí za zmienku záverečná „ďakovačka“ približne desiatich najvernejších priaznivcov UKF, ktorý si za vzor zobrali fanklub miestneho hokejového tímu.

„Pred dnešným zápasom sme sa stretli ako kamaráti, vytvorili sme dobrú partiu a išli sme do zápasu s cieľom zahrať si florbal. Výsledok nebol pre nás podstatný. Schuti sme si zahrali a tým sme vlastne aj naplnili náš predzápasový cieľ. Súper hral dobre, v závere poľavil zo svojho tempa, my sme nemali čo stratiť, a tak sme aspoň znížili jeho náskok. Nechceli sme si predsa spraviť hanbu. Divákov síce nebolo veľa, ale tým, čo prišli, ďakujeme. Boli skvelí a ešte raz im chceme poďakovať, že nám vytvorili peknú kulisu,“ skonštatoval po zápase hráč tímu UKF Tomáš Fiala, študent odboru šport a rekreácia.

autor: Marek Žák