SÚŤAŽ: Festivalové batoľa – Open Fest I.

Do rodiny slovenských festivalov pribudol ďalší člen. Open Fest I. je nový hudobný festival, ktorého premiéra sa koná už 31.mája 2014 na zrekonštruovanom košickom amfiteátri. Tešiť sa môžete na celosvetovo známe kapely Stratovarius či Freedom Call alebo na známe slovenské kapely Meredith, Tristana i Ravenclaw.

openfestHlavným cieľom festivalu je predstaviť fanúšikom rockovej hudby niekoľko domácich kapiel, ktoré majú pred sebou sľubnú kariéru. Zároveň je to možnosť, ako poskytnúť mladým kapelám priestor na predstavenie svojej hudby. Tiež majú jedinečnú možnosť zahrať si na pódiu s úspešnými skupinami. „Slovenským kapelám chceme ponúknuť veľké publikum. Kde majú možnosť postaviť sa pred niekoľkotisícové publikum? Je to smutné, ale naše kapely hrávajú koncerty pre maximálne 150 ľudí. Toto je možnosť postaviť sa pred väčšie publikum,“ hovorí o zámere festivalu organizátor Ján Poliak. Pre mladé slovenské skupiny je to skvelá šanca zviditeľniť sa, čo je v dnešnej dobe veľmi ťažké. „Domáce kapely, ktoré dostanú šancu, sú otázkou losovania, súťaže a ich prístupu. Jednoducho, nemôže tam hrať kapela, ktorá mi zavolá a povie, my tam chceme hrať, stačí nám „cesťák“ a radi by sme hrali ako prví pred Freedom Call. Musíme vidieť, že sa snažia a na ich hudobnej kariére im skutočne záleží,“ pripomína organizátor.

občas nečas hlasovanie

Stratovarius tento rok vystúpi len v dvoch európskych mestách

Jedným z najväčších lákadiel je jednoznačne fínska power metalová kapela Stratovarius známa po celom svete. Kapela bola založená roku 1984, no do povedomia fanúšikov tvrdej hudby sa dostala až v roku 1995.

Počas svojho tohtoročného turné kapela vystúpi len v dvoch európskych mestách a jedným z nich sú naše Košice. Na európskej metalovej scéne je Stratovarius popri Nightwish, Children of Bodom, skupine Sonata Arctica alebo novších Wintersun jednou z najznámejších metalových formácií.

Cena lístku je viac ako symbolická a organizátori ju prispôsobili tak, aby bola prijateľná pre všetkých a ľudia sa na začínajúce kapely pozrieť prišli.

Dobré jedlo, pitie, kvalitná hudba a autogramiáda

Okrem jedla, dobrého piva, kvalitných rockových kapiel sa chystá autogramiáda a fotenie sa s kapelami. Agentúra EPG, organizátor festivalu, sa v minulosti zaslúžila o viacero festivalov a koncertov s rockovými a metalovými interpretmi. V roku 2001 to bol menší festival vo Zvolene s názvom Topvar Rock Fest. Od roku 2003 do roku 2007 More/Than/Fest s viac ako 100 kapelami a na Slovensko pritiahli aj takých velikánov rockovej a metalovej hudby, ako je Scorpions, Nightwish (ešte s Tarjou Turunen), Helloween a množstvo ďalších.

Súťaž Festivalové batoľaautorka: Viktória Dušecinová
foto: epg.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.