Kariéra s rýchlosťou? Máš ju na dosah

Informácie o uplatnení mladých absolventov vysokých škôl na Slovensku sú čoraz negatívnejšie. Do kariet študentom nehrá ani vysoká nezamestnanosť na Slovensku. Ak však má človek chuť, odvahu, jazykové znalosti a motiváciu, lepšia budúcnosť ho možno čaká takpovediac hneď za rohom.

Mnohých študentov UKF určite potrápil aj nedávno publikovaný rebríček záujmu zamestnávateľov absolventov vysokých škôl, ktorý zostavil portál profesia.sk. Podľa neho patria medzi najúspešnejších absolventov najmä tí, ktorí vyštudujú informatiku a informačné technológie, matematiku, fyziku či elektrotechniku. Ak však nepatríte medzi tých šťastných, ktorí by dané odbory chceli a dokázali vyštudovať, stále nie je dôvod na paniku ani smútok.

Lepšie vyhliadky na budúcnosť u susedov v Rakúsku

Nezamestnanosť na Slovensku dosiahla na konci roka 2013 úroveň až 13,8 %. Informoval o tom štatistický úrad Európskej únie Eurostat. Podľa týchto údajov je teda nezamestnanosť na Slovensku až šiesta najhoršia spomedzi krajín EÚ. Naopak, úplne inak sú na tom naši susedia Rakúšania. Práve Rakúsko si totiž dlhodobo udržuje najnižšiu mieru nezamestnanosti  – 4,9 %. Rakúsko má zároveň aj najnižšiu mieru nezamestnanosti mladých. Jej úroveň dosahuje 7,4 %. Pre porovnanie, nezamestnanosť mladých na Slovensku dosiahla na konci roka 2013 podľa Eurostatu úroveň až 32,6 %.

Rozbehni si kariéru v prekrásnom Tirolsku

Medzi nami sa nachádza množstvo aktívnych a schopných mladých ľudí, ktorí doma, žiaľ, nenachádzajú uplatnenie. No práve spoločnosť Tirolia, ktorá sídli v rakúskej obci Ebbs v spolkovej krajine Tirolsko, dáva mladým ľuďom šancu uplatniť sa a rozvíjať svoje schopnosti. Ak disponuješ obchodnými zručnosťami, jazykovými schopnosťami, si tímový hráč a máš k tomu aj rýchlu myseľ, práve pred tebou sa otvára vzrušujúci a pestrý svet práce v Tirolii. Stať sa tak môžeš členom rakúskej firmy s 30-ročnou tradíciou v medzinárodnej kamiónovej doprave. Tirolia totiž hľadá mladých a ambicióznych ľudí, ktorí by dokázali byť posilou pre tím najrýchlejšieho podniku v Tirolsku – Tirolia Speedition. Možno si to práve ty.

Staň sa súčasťou tímu Tirolia Speedition

Trúfaš si na prácu v zahraničí? Myslíš si, že zvládneš prácu pod stresom? Nebojíš sa zodpovednosti? Buď sám sebe šéfom a pridaj sa do tímu Tirolia. Práve tu ti môže byť ponúknutá práca, kde nikdy nepocítiš pocit menejcennosti. V Tirolii je totiž každý zamestnanec vysoko cenenou a tiež vysoko ohodnotenou osobnosťou. A s čím väčším pracovným nasadením k práci pristupuješ, tým väčšia odmena za prácu ťa čaká. Veľkým benefitom je tiež možnosť ubytovania vo firemných bytoch spoločnosti a podpora pri ďalšom vzdelávaní v oblasti jazykov a osobnostného rastu zo strany firmy.

Tirolia Firma 004

Prečo práve Tirolia?

Pretože ti okrem už spomenutého ponúkne intenzívny zaškoľovací tréning, dobrú spoluprácu s kolegami, podporu a motiváciu zo strany vedenia. Preto sa netreba vôbec obávať novej práce v zahraničí. Okrem toho už pri spoznávacom dni vo firme si človek dokáže urobiť komplexnú predstavu o úlohách disponenta. Potom už uchádzača nečakajú žiadne „nepríjemné“ prekvapenia. Navyše, práca v špedičnej spoločnosti Tirolia Speedition nikdy nie je stereotypnou. Každý deň je odlišný od toho predošlého.

Tirolia Firma 031

A keďže ide o rodinnú firmu, vedenie za každých okolností podporuje svojich zamestnancov v každej životnej situácii. Ak teda patríš k motivovaným, cieľavedomým a otvoreným jedincom, ktorí sa vedia dobre integrovať do tímu a baví ich kontakt s ľuďmi, využi príležitosť. Nenechaj sa odradiť negatívnymi správami o uplatnení absolventov vysokých škôl na Slovensku. Odštartuj svoju kariéru v Tirolii a buď dôkazom, že každý mladý šikovný človek má šancu na dobrú budúcnosť.

PR článok
foto:  Tirolia Speedition