Bezpečnosť nadovšetko!

Nezodpovedný prístup študentov životnosť dvojplatničiek znižuje

Platí to aj na študentských domovoch v Nitre. Ak ste lenivejší typ, nechce sa vám variť v kuchynke, a preto ste si zaobstarali varič na izbe, zbystrite pozornosť. Hrozí vám pokuta až 30 eur.

Iste to poznáte. Radi by ste si uvarili nejaké tie cestoviny, ale kuchynka je od vašej izby ďaleko. Stáť a miešať polhodinu cestoviny či polievku sa vám tiež nechce a o výkonnosti dvojplatničiek radšej pomlčíme. Študenti však vždy vedia prísť na spôsob, ako si uľahčiť život. Pozor, nesmie to byť na úkor bezpečnosti.

Nezodpovedný prístup študentov životnosť dvojplatničiek znižuje
Ak sa vám nechce variť v kuchynke, zaobstarajte si mikrovlnku

Mikrovlnná rúra áno, varič nie

Každý internát má svoj domáci poriadok. V študentských domovoch UKF je zakázané na izbách používať výhrevné elektrické spotrebiče a variče. Ak sa vám teda nebude chcieť stáť v kuchynke, zaobstarajte si radšej mikrovlnku.

Aké spotrebiče sú dovolené a ktoré zakázané?

„Zoznam povolených spotrebičov nie je vyhotovený. Platí však, že čo nie je zakázané, je povolené,“ povedal pre náš časopis riaditeľ ŠD Nitra Milan Masár.

Elektrické spotrebiče, ako sú TV, rádiá, PC, fény, kulmy a mnohé iné, sú povolené. „Študenti však musia dbať na to, aby zbytočne nezapínali veľa spotrebičov naraz. Kvôli tomu, aby nedošlo k preťaženiu siete,“ dodáva riaditeľ ŠD Nitra.

Kontroly izieb

Kontroly používania elektrických spotrebičov sa vykonávajú nepravidelne a bez predchádzajúceho ohlásenia. V prípade nájdenia zakázaného spotrebiča je pokuta 30 eur, čo nie je malá suma. Preto si treba rozmyslieť, či svoj študentský rozpočet takýmto spôsobom ukrátite.

autorka: Michaela Barnová
foto: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.