Film: Tajomstvá prosieckeho podzemia

Prosiecku dolinu, ktorá sa nachádza v srdci Chočských vrchov v Západných Karpatoch, pozná nejeden vášnivý turista.

Obrovské bralá, skalné útesy, tiesňavy či vodopád jej dodávajú charakteristický ráz, ktorý nenájdete v žiadnej inej doline na Slovensku.  Prosiecka dolina však vo svojich útrobách ukrýva omnoho viac . Odhaľte tajomstvá prosieckeho podzemia a vkročte spolu s nami tam, kam vstúpia len tí najodvážnejší.

Autorom filmu je Andrej Galica, absolvent bakalárskeho štúdia žurnalistiky na našej univerzite. Film Tajomstvá prosieckeho podzemia je zároveň jeho prvým autorským filmom a momentálne začína pracovať i na ďalšom, opäť z jaskyniarskeho prostredia.