Keď sa bavia vysokoškoláci alebo zápisky z Blokovice

Tri bloky, ale iba jeden víťaz… V takomto zápale sa niesla 12. november na ŠD Zobor. Nováčikovia či veteráni, všetci okúsili chuť jednej z mnohých populárnych akcií študentského parlamentu. A o zábavu teda núdza nebola…

19:03

Sme medzi prvými, ktorých zvedavosť priviedla do televíznej miestnosti na ŠD Zobor. Dostali sme malú pozornosť a lístky na pivo zdarma v bare Pifa, ktorý bol zároveň sponzorom akcie. Miestnosť je zatiaľ takmer prázdna, hrá populárna hudba.

19:07

Prichádzajú ďalší nadšenci.

19:24         

Začína sa niečo diať… Zvolávanie zoboristov prostredníctvom megafónu je samozrejmosťou. Na takýto budíček skoro ráno, respektíve neskoro v noci si zvykli už aj prváci.

19:34

Organizátori zapisujú mená súťažiacich jednotlivých družstiev blokov A, B a H. Aj my sme svojimi silami podporili Ačko.

19:45

Konečne prišlo na súťaženie. V sprievode hlučných ovácií a povzbudzovania suverénne vyhrali chlapci z Hospodára. Áno, hádate správne, súťažilo sa v pití piva.

blokovica  (1)

19:50

Druhá disciplína mala nádych Vilomenín. Študenti sa rozutekali po chodbách internátu. Úlohou bolo priniesť čo najviac sprievodcov štúdiom. To sa podarilo tímu z bloku A, ktorý za určený čas (10 minút) priniesol rekordný počet týchto dôležitých brožúr.

20:03            

Opäť išlo o pivo. Teraz sa však dali hlavy dokopy a z jednej plechovky pili pomocou slamky štyria študenti naraz. Milovníci piva z Hospodára obhájili svoje víťazstvo z prvej disciplíny.

20:05       

Trojčlenné družstvá si mohli opäť zatrénovať a obehať všetky izby, ktoré v priebehu dvanástich minút stihli. Zháňali sa čisté ponožky a málo ich teda rozhodne nebolo. Zvíťaziť sa podarilo bloku B, ktorý priniesol neuveriteľných 169 párov. Všetkým dobrým dušiam, ktoré svoje ponožky za týmto účelom súťažiacim poskytli, prajeme príjemné triedenie.

20:30   

Po tom, ako sme opojili mozgové bunky pivom, nastal čas na vedomostný kvíz. Niesol sa, samozrejme, v internátnom a univerzitnom duchu. Otázky ako: „Ktorá kapela bude headlinerom na univerzitnom plese?“ či „Aké je meno riaditeľky ŠD Zobor?“ boli zodpovedané mihnutím oka. Iné však dali zabrať aj skúseným študentom. Ďalšie body v tomto súboji si pripísal blok A.

20:45  

Posledná „oddychová“ súťaž dala tímom opäť zabrať. Tentoraz sa bežalo po pivo naprieč chodbou. Ak ide o tento nápoj, každý očakával, že blok H bude excelovať a, samozrejme, sa to aj potvrdilo.

20:55  

Dlho očakávané vyhodnotenie vyzeralo takto:

  1. miesto- Blok H, ktorý si odniesol okrem piva, pier a otváračov aj tričká s logom UKF.
  2. miesto- Blok A, ktorý sa tešil zo šiltoviek s logom UKF, pier a piva.
  3. miesto- Blok B, ktorý dostal perá a otvárače.

Komu bolo málo, mohol sa zúčastniť aj ďalších súťaží konajúcich sa na after párty v Pife.

Čo viac dodať? Asi len toľko, že tento vydarený 4. ročník Blokovice, ktorého organizátormi boli Patrik Benkovič, Anna Gurovičová a Lenka Poláková zo študentského parlamentu, nie je prvý ani posledný. Ďalšími sprievodnými akciami Študentských dní nitrianskych univerzít, na ktoré sa môžeme spoločne tešiť, sú  Milkfest (26. novembra), univerzitný ples (28. novembra) a mnohé ďalšie. Lákadlom na ne je možnosť výhry zaujímavých cien, no hlavne perfektná zábava a priateľská atmosféra. A nezabudnite, už čoskoro vám prinesieme naše zápisky aj z podujatia Bierfest, ktoré sa uskutočnilo 19. novembra.

autor: Mária Zimovčáková, Pavol Sivák
foto: autori

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.