Kultúrny detox: November 2014

Aj ponuré dni novembra môžu byť naplnené farbami. Vyfarbite si ich pomocou rôznych podujatí, ktoré sme pre vás aj tento mesiac vybrali. Filmy, hry, hudba, beseda či festival oživia kultúrne chúťky počas sychravých dní. Vymeňte na chvíľu teplo domova a vybehnite spolu s nami do ulíc Nitry.

Tanec s JimmymTanec s Jimmym: 3. november

Film z prostredia írskeho vidieku s názvom Jimmyho tančiareň získal nomináciu na Zlatú palmu. Snímka o aktivistovi, ktorý nechcel ľudí len zabávať, vniesť im do života úsmev a tanec, ale zároveň túžil podnietiť vznik miesta pre revolučné myšlienky a slobodu. Ak patríte medzi nadšencov tanca i hudby, určite navštívte Kinoklub Tatra v priestoroch Starého divadla Karola Spišáka od 18.00 hod.

Hra s peniazmi

Hra s peniazmi: 4. november

Chcete sa naučiť čo-to o peniazoch? Potom určite nevynechajte pravidelné stretnutia s názvom Cashflow club, ktoré organizuje Vladimír Madeja. Spoločenská hra so zameraním na finančnú gramotnosť sa vám pokúsi hravou a nenáročnou formou objasniť základné pojmy z oblasti financií. Ak prežívate osobnú finančnú krízu alebo naopak neviete, ako správne peniaze investovať, skúste zavítať do priestorov Fóra mladých od 17.00 hod.

Andrej Šeban Band v NitreAndrej Šeban Band v Nitre: 9. november

V rámci turné s názvom Andrej Šeban Band Tour 2014 zavíta kapela aj do Nitry. Chlapci koncertujú po celej Európe, no počas novembra odohrajú koncerty najmä na domácej scéne. Skvelá atmosféra, dobrá hudba a kvalitní inštrumentalisti  na to sa môžete tešiť už teraz. Kapela vystúpi v priestoroch nitrianskej synagógy od 20.00 hod. a lístky si môžete zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal alebo na mieste.

Zábava aj v pondelokZábava aj v pondelok:
10. november

Občianske združenie Zelená zebra v spolupráci so svetom hier Funtastic už po druhýkrát predstavia svoj jedinečný projekt s názvom Funtastické pondelky. Zima pomaly prichádza, a tak sa organizátori rozhodli usporiadať projekt, ktorý je zameraný na najrôznejšie spoločenské stolové hry. Dvadsať spoločenských hier, klasických, ako aj neznámych, pre začiatočníkov či pokročilých. Podstata projektu tkvie v spríjemnení začiatku pracovného týždňa, v odreagovaní sa od práce či školy, ako aj v spoznávaní nových ľudí. Nezabudnite na ďalší Funtastický pondelok v priestoroch Trafačky od 18.00 hod.

Beseda s PycomBeseda s Pycom:
12. november

Aj v mesiaci november si pre vás kníhkupectvo Martinus pripravilo besedu so známym hosťom. Tentoraz to bude Martin “Pyco“ Rausch, moderátor a autor kuchárskej knihy Moje jedlo 2. Autor nám viac priblíži svoje dielo, ktoré tvoria najmä vegetariánske recepty, doplnené vtipnými postrehmi a rôznymi zážitkami. Príďte podporiť známeho moderátora na autorskú besedu do kníhkupectva Martinus od 17.00 hod.

Bez modrín: 16. november

Bez modrín

Divadlo Andreja Bagara tentoraz prekvapí podujatím s názvom Bez modrín. Benefičný koncert, ktorého výťažkom podporíte centrum Slniečko, bude moderovať dvojica Táňa Šúrová a Lukáš Pinček. Akcia pod taktovkou Jozefa Hollého a hostí v podaní Kataríny Hasprovej, Evy Pavlíkovej, Brigity, La Gioie či speváckeho zboru Dúha sa uskutoční v DAB o 18.00 hod.

Na horáchNa horách: 22. november

Deviaty ročník festivalu Vysoké hory Nitra tradične organizuje Nitriansky horský spolok. Aj tento rok sa môžete tešiť na skvelé prehliadky filmov a prezentácií od viacerých hostí, známych cestovateľov či dobrodruhov, filmárov a lezcov. Festival sa bude konať v priestoroch Mestského úradu v Nitre od 9.00 hod. Ak milujete hory či turistiku, určite túto akciu nesmiete premeškať.

Se habla EspañolSe habla Español?: 25. november

Ak potrebuje nabrať potrebné skúsenosti či jazykové zručnosti zo španielčiny, skúste navštíviť kaviareň Libresso. Každý utorok môžete cvičiť španielsky jazyk, ale aj stretnúť nových ľudí a spoločne sa zdokonaľovať. Príďte a vyskúšajte  každý utorok od 17.00 hod.


autorka: Lenka Varchoľaková

foto: plagáty a ilustrácie podujatí

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.