Laktóza, laktóza everywhere…

Kleopatra sa v ňom kúpala, Zoboristi ho teraz pili na litre. Nielen mlieko, jogurty a syry, ale aj víťazstvo zachutilo návštevníkom Milkfestu. V poradí už tretia streda v televíznej miestnosti ŠD Zobor mala nádych súťaženia. Na výhercov čakali balíčky plné mliečnych výrobkov, tričká a iné zaujímavé výhry.

P1000412

20:03 

Tradíciu sme neporušili, opäť prichádzame medzi prvými.

20:09  

Všetci sa snažia ukoristiť si korbáčiky ešte pred oficiálnym zahájením.

20:15 

Zábavu rozprúdila prvá súťaž. Pilo sa 0,5l mlieka na čas.

20:25

Prekvapivo vysoká účasť oproti Bierfestu nás a aj organizátorov veľmi potešila.

P1000419

20:28   

O to, aby súťažiaci nezostali čistí, sa postarala druhá disciplína. Dvojice sa so zaviazanými očami kŕmili jogurtmi. Ochutnala ho aj podlaha.

20:40 

Degustácie jogurtov sa chopili traja chlapci. So zaviazanými očami hádali príchute. Išlo im to tak dobre, že súťaž skončila remízou a nasledovali rovno dva rozstrely.

20:53 

V tretej disciplíne boli o trochu zvýhodnení ľudia z dediny. Otázky súvisiace s mliekom však bez problémov zodpovedali aj ostatní.

21:04  

Spomienky na škôlku nám osviežila kultová stoličková hra. Aj vo vysokoškolákoch sa prejavil detský súťaživý duch. O miesto na stoličke súperili hlava-nehlava.

21:15   

Páriky sa našli v ďalšej disciplíne. Dvojicu okrem kamarátstva teraz spájala aj syrová niť, ktorej konce mali obaja v ústach. A opäť sa papalo na rýchlosť.

P1000429

21:21  

Na scéne sa objavuje megafón: „Rozspievame celý internát!“ A tak sme sa všetci zodvihli a vybehli na vnútorný dvor medzi bloky A a B.  Tri trojčlenné tímy sa snažili rozospievať Zoboristov, ktorí boli na balkónoch, známymi piesňami. A bolo na čo pozerať, teda počúvať.

21:36  

Pivo sa pilo cez slamku rozhodne lepšie ako jogurt. No aj ten museli zvládnuť vypiť súťažiaci v poslednej disciplíne, ak chceli vyhrať.

Študentský parlament zhodnotil, že tento Milkfest bol najlepší za posledné roky. Organizátori pre zmenu všetko premysleli do najmenších detailov, možno preto mala akcia takú vysokú účasť a výborné ohlasy. Aj tieto fakty svedčia o dobre vykonanej práci parlamentu. Veríme, že všetci sa už teraz tešia na budúcoročné aktivity.

autori: Mária Zimovčáková, Pavol Sivák
foto: autori

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.