Ozveny festivalu Jeden svet v Nitre

Tento rok uplynulo 25 rokov od Novembra ´89. Všetko dnes mohlo byť inak, keby študenti na námestiach neštrngali s kľúčami – symbolom revolúcie. „Sloboda nie je zadarmo“  – tak znie motto Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet a v duchu slobody v jej rôznych podobách sa budú niesť aj Ozveny festivalu Jeden svet.

Plagat_A3Kníhkupectvo a antikvariát Pod Vŕškom s.r.o. pripravuje v Nitre už po 7-krát Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet – Ozveny festivalu Jeden svet, ktorý na Slovensku organizuje občianske združenie Človek v ohrození. Počas festivalu, v období od decembra do apríla každý piatok od 18:30, premietneme v Antikvariáte Pod Vŕškom na Kupeckej 8 jeden  až dva dokumentárne filmy –za celé obdobie ich bude 28. Ide väčšinou o zahraničné dokumentárne filmy  odrážajúce aktuálne dianie doma a vo svete, a takisto sa vrátime do čias totality.

Ozveny festivalu Jeden svet 5. decembra otvoria dva dokumentárne filmy. Prvý film, „1989 – Z denníku  Ivany A.“, ktorého predlohou sa stal autentický denník osemnásťročnej Ivany A. reflektujúci posledný rok existencie socialistického Československa, a druhý film, „Hviezdy za železnou oponou“ priblíži zahraničnú hudbu ako nositeľku tendencií demokracie a slobody v československom prostredí v rokoch 1965 – 1990.

Festival okrem iného uvedie aj film Erika Baláža „Vlčie hory“, ktorý je príbehom o jednej z posledných človekom takmer nedotknuteľných divočín v Európe. Takisto sa diváci dozvedia o šokujúcich pracovných praktikách na kakaových plantážach na Pobreží slonoviny, ako sa vyrába Apple, či o Projekte Príroda, pomocou ktorého bude chcieť britský filmár dostať deti od televízie a tabletov do prírody. Súčasťou festivalu budú aj diskusie na aktuálne témy.

Podrobnosti o podujatí – o programe, filmoch a vstupnom nájdete na:
www.facebook.com/podvrskom, www.libresso.podvrskom.sk a na www.jedensvet.sk

Tlačová správa

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.