Predvianočné šialenstvo

Blížia sa Vianoce, sviatky pokoja, ktoré ale prinášajú aj mnoho stresov s nakupovaním vianočných darčekov, hlavne ak máte plnú hlavu skúšok, zápočtov a celej školy. Preto vám prinášame zopár tipov, ako prežiť predvianočnú horúčku s čistým štítom.

Poznáte to, obchodné centrá praskajú vo švíkoch, ľudia sú nervózni a vy zistíte, že ste pozabudli kúpiť darček pre vašu starú mamu. Pokiaľ nie ste typ, ktorý rád behá po obchodoch, čaká tridsať minút v rade pri pokladni kvôli jednej veci, nezúfajte. Poradíme vám, ako sa vyhnúť všetkým nepríjemnostiam, ktoré sú, bohužiaľ, súčasťou týchto krásnych sviatkov.

gift-444520_1280

Plánujte dopredu

Pokiaľ kalendár neukazuje 23. december, nemajte na tvári zbytočné vrásky, zostáva vám ešte čas napraviť svoje chyby z minulých rokov. Napíšte si zoznam ľudí, ktorých plánujete tento rok obdariť. Ak už viete komu, treba zistiť čo. Poradiť vám môžu priatelia, rodina, ujo Internet alebo aj samotný človek, ktorému chcete niečo darovať. Ľudia veľakrát rozprávajú o veciach, po ktorých túžia, preto nastražte uši a pozorne počúvajte. Nie je nič krajšie, ako nájsť pod stromčekom, niečo po čom ste snívali.

Plné obchody

Pred sviatkami má človek pri pohľade na obchodné centrá pocit, že na Slovensku nie je žiadna finančná kríza, alebo sa môže zdať, že rozdávajú niečo zadarmo. Inak si tento jav normálny človek vysvetliť nevie. Preto ak sa chcete vyhnúť ľuďom s plnými košíkmi, nervami na pokraji zúfalstva, bitkám o posledný kus oblečenia, dekorácií alebo jedla, prečítajte si pozorne tieto riadky. V žiadnom prípade sa nepokúšajte navštíviť obchodné centrum v poobedňajších hodinách. Ak už ste nútení opustiť teplo domova, urobte tak ráno, vtedy je v obchodoch najmenej ľudí prahnúcich po vianočnom tovare.

christmas-234105_1280

V internetových obchodoch pracujú ľudia, nie stroje

Medzi ďalšie možnosti môžeme zaradiť tú pohodlnejšiu a dostupnú možnosť v každej situácii. Ak ide o vianočné dary, využite modernú techniku, ktorá nám v dnešnej dobe ponúka veľké množstvo možností nákupov cez internetové e-shopy. Internet je v týchto dňoch veľkým pomocníkom, poradí vám, ponúka vám dopravu až k dverám vášho príbytku a vy tak v pokoji nakúpite vianočné darčeky bez stresu. Netreba však zabúdať na plánovanie a čas. Aj v internetových obchodoch pracujú ľudia ako my, nie stroje, a preto si treba všetko objednať radšej skôr ako neskôr. Pokiaľ vám darček nedorazil včas, na vine nemusí byť hneď internetový obchod, ktorý ste si vybrali, ale práve vy, ktorí ste objednávali darčeky dva dni pred Vianocami.

Oči na stopkách a hotovosť v peňaženke

Nesmieme zabúdať ani na riziká spojené s predvianočnými nákupmi. Buďte ostražití a na svoje veci si dávajte pozor, pretože aj počas týchto krásnych sviatkov sú obchody plné zlodejov. Majte preto oči na stopkách a svoje osobné veci noste vždy pri sebe a pod dohľadom svojho zraku.  Drobnosti a tovar menšej hodnoty sa snažte platiť v hotovosti a platobné karty používajte v nevyhnutných situáciách. Je totiž známe, že v období sviatkov komunikácia medzi terminálom a kartou nie je najrýchlejšia a v mnohých prípadoch ani neprebehne.

autorka: Michaela Harabišová
foto: ilustračné pixabay.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.