Za málo peňazí veľa jazzu

Ak máte chuť na dobrú kávu a v hudbe ste zástancom starej dobrej klasiky, vaše kroky by mali určite smerovať na Ulicu Radlinského 13. Nájdete tu útulnú kaviareň s milým personálom, ktorý vás vždy privíta s úsmevom na tvári.

Facebook.com Jazz Caffe 3Mnohí milovníci kávy si radi oddýchnu v príjemnom prostredí plnom dobrej atmosféry, kde ich nadchne vôňa kávy a skvelej hudby. Práve v Jazz Caffe si toto všetko môžete vychutnať. Kaviareň funguje už niekoľko rokov, no veľa študentov ju ešte stále nepozná. Na to, ako a prečo vznikol súčasný názov kaviarne, sme sa opýtali terajšieho majiteľa: „Názov sme nechceli meniť, dá sa povedať, že sme ho zdedili po predchádzajúcom majiteľovi. Myšlienka jazzovej kaviarne, v ktorej hrá dobrá hudba, sa nám páčila, tak sme ani neuvažovali o zmene názvu. Zákazníkov nechceme pri káve rušiť rádiovými hitmi, preto u nás v kaviarni počuť z väčšej časti jazz a swing, ale taktiež hráme starú zlatú klasiku, ako napríklad Beatles alebo Amy Winehouse.“

Splnený sen

Súčasný majiteľ na Jazz Caffe natrafil úplnou náhodou. „Spolu s priateľkou sme uvideli, že objekt je na predaj, a keďže sme vždy snívali o tom, že budeme mať vlastnú kaviareň, tak sme bez zábran po tom skočili. Samozrejme, obávali sme sa. Ako úplní začiatočníci sme nevedeli, do čoho ideme, ale postupom času sme sa dostali už do zabehnutých koľají a takto spolu fungujeme už viac ako dva roky.“

Facebook.com Jazz Caffe 4Začínajúci umelci

Pri prvom kroku do kaviarne každého zaujme stena so saxofonistom, okolo ktorého sú autogramy rôznych umelcov. Verní zákazníci vedia, že v minulosti sa tu konávali koncerty známych hudobníkov. Dnes je koncertov už menej, ale priestor a možnosť presadiť sa dostávajú najmä začínajúce nitrianske skupiny alebo študenti, a to v rôznych smeroch. Realizovať sa môžu raz či dvakrát mesačne, podľa možností. Už veľakrát tu vystavovali svoje prvotiny pre niekoho možno menej známi fotografi a veľmi obľúbenou udalosťou je tiež čítanie poézie.

Kamarátske vzťahy

Kaviareň denne navštevuje mnoho ľudí, či už sú to nové tváre, alebo stáli návštevníci. „Dbáme na udržiavanie dobrých, kamarátskych vzťahov so zákazníkmi. Snažíme sa im poskytnúť čo najpríjemnejšie prostredie, veď s väčšinou našich zákazníkov si už prakticky tykáme a sú to naši kamaráti,“ dodáva majiteľ kaviarne.

autorky: Juliana Krčulová, Veronika Maková
foto: Jazz Caffe

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.