Do Play off extraligy opäť s najpočetnejším fanklubom

Hokejový klub mesta Nitra sa opäť teší obrovskému úspechu. Zopakoval minuloročné umiestnenie zo základnej časti Tipsport extraligy a postúpil tak z druhého miesta do štvrťfinále najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Základná časť sezóny 2014/15

Zverenci trénera Antonína Stavjaňu odštartovali aktuálny ročník extraligy prehrou na ľade Popradu. V ďalších zápasoch sa však „Corgoni,“ favoriti pre zisk titulu, aj v tejto sezóne osmelili a spoločne so 42-ročným veteránom Jozefom Stümpelom vo svojich službách si vydobyli umiestnenie v hornej polovici tabuľky, kde im už tradične do konca riadnej hracej časti sekundovali majstrovské Košice a trojica predstavujúca Banskú Bystricu, Zvolen a Poprad.

V prvej štvrtine 54-zápasovej základnej časti hrali Nitrania ako na hojdačke. Výhru striedala prehra, a to často aj s papierovým outsiderom. Postupom času sa im podarilo situáciu stabilizovať hlavne na vlastnom klzisku, i preto dostali štatút domáceho mužstva. Či je to dané výbornou domácou kulisou, nevie nikto. V kľúčovom mesiaci február nazbierali v deviatich zápasoch 19 bodov, čo bolo po Košiciach druhé najvyššie číslo. Aj keď od Košíc inkasovali potupnú prehru 7:0, cenný skalp Banskej Bystrice, Zvolena a Popradu im výrazne pomohol k zisku konečného 2. miesta (to získali práve na úkor výborne hrajúcej Banskej Bystrice, v ktorej ešte stále pôsobí všetkým dobre známy Michal Handzuš).

HK Nitra

Tímový úspech s pomocou individuálneho výkonu a domácich priaznivcov

I keď tímová súhra je k nezaplateniu, svoju podstatu majú aj individuálne výkony, hlavne zápisy do štatistík v počte zaznamenaných bodov. Za výbornou gólovou štatistikou tímu na konci sezóny (201 strelených gólov) je najmä dvojica útočníkov, ktorí svoje kvality na slovenských klziskách predvádzajú už nejednu sezónu.

Center Jozef Stümpel sa stal s 51 bodmi šiestym najproduktívnejším hráčom základnej časti, zatiaľ čo Roman Tománek, hrajúci na ľavom krídle, si ich pripísal 62 a zaostal len o bod za víťazom tejto štatistiky, Kamilom Brabencom zo Zvolena. Za ďalším hráčom HKM Zvolen, Radovanom Pulišom, zaostal v meradle strelených gólov s počtom 29 iba o jediný zásah. O domácej kulise, ktorá robí v Nitra aréne vynikajúcu atmosféru a dlhé roky patrí medzi fanúšikovskú elitu, som sa už zmienil. Priemerne si túto sezónu našlo cestu na zimný štadión s kapacitou 3600 divákov 2 490 ľudí (max. 3 222 s Piešťanmi). Po Košiciach (3 629) je to opäť druhá priečka.

Avšak napriek tomu vzišiel z prieskumu oficiálnej stránky Tipsport extraligy fakt, že najpočetnejšie fanklubové jadro má práve HK Nitra. 

Play off a možnosť účinkovania v Lige majstrov

Nitre, ako druhému tímu tabuľky, pripadol vo štvrťfinálovej sérii siedmy MHC Martin. S týmto súperom sa hokejisti Nitry stretli vo vyraďovacej fáze naposledy v roku 1996, keď sa z postupu tešili Martinčania. V prípade postupu sa bielo-modrí stretnú v semifinále s jedným z dvojice Banská Bystrica, Trenčín. Fanklub

Po tom, čo oficiálna stránka SZĽH priniesla informáciu o rozšírení počtu slovenských zástupcov v novo sformovanej hokejovej Lige majstrov z jedného na dvoch, sa Nitre naskytá  šanca získať si druhú miestenku. Prvou disponujú Košice ako víťaz základnej časti. Druhú získa majster ligy, no ak sa ním stanú opäť Košice, miestenka automaticky pripadne zdolanému finalistovi. Ak by sa tak zopakovalo finále z minulého roka, priaznivci hokeja v Nitre by si mohli vychutnať zápasy svojho obľúbeného klubu s inými atraktívnymi klubmi z Európy.

Pokračujúci štvrťfinálový program HK Nitra

4. zápas ŠTVRTOK 5. marca 2015, Martin – Nitra o 17.00

5. zápas NEDEĽA 8. marca 2015, Nitra – Martin o 17.00

6. zápas UTOROK 10. marca 2015, Martin-Nitra o 17.00

7.zápas ŠTVRTOK 12. marca 2015, Nitra – Martin o 17.00

Ceny vstupeniek na štvrťfinále sa pohybujú od 5 do 12 eur.

autor: Dušan Farbula
foto: hokejportal.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.