Rekonštrukcia ŠD Nitra: Ako bude vyzerať po konečných úpravách?

Študentský domov Nitra sa začal rekonštruovať už pred začiatkom semestra. Práce pokračujú pomerne rýchlo. Takmer na celom objekte prebehli zatepľovacie a základné rekonštrukčné práce. To, kedy budú opravy ukončené a ako bude celý objekt napokon vyzerať, sme zisťovali za vás.

„Plánované ukončenie stavebných prác je zatiaľ stanovené na apríl, ale je pravdepodobné, že celková oprava objektu bude ukončená v skoršom termíne,” uvádza Peter Vítek z Referátu výstavby UKF. Vedenie zatiaľ neplánuje pristúpiť k oprave vnútorných priestorov, aj keď študenti by takúto zmenu iste radi prijali. „Náklady na opravu exteriéru budovy ŠD Nitra sa pohybujú vo výške 194-tisíc eur bez DPH, pričom v budúcnosti bude realizovaná aj rekonštrukcia a zatepľovanie ŠD Zobor,” uvádza Peter Hrobár, riaditeľ ŠD Brezový háj. Celková suma vyčlenená na rekonštrukcie internátov je 782-tisíc eur bez DPH,” dodáva Vítek. Aj keď budova zatiaľ vyzerá neurčito, fasádne úpravy budú realizované v dvoch farbách – žltohnedej a bordovohnedej. Na základe dodaných vizuálov sa o tom môžete presvedčiť na vlastné oči.

Vizualizácia objektu ŠD Nitra z prednej strany
Vizualizácia objektu ŠD Nitra z prednej strany
Vizualizácia objektu ŠD Nitra zo zadnej strany
Vizualizácia objektu ŠD Nitra zo zadnej strany

autorka: Lenka Varchoľaková
foto: Referát výstavby UKF

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.