Kultúrny detox: Marec 2015

Marec, mesiac knihy, nikdy nie je len o knihe. Je mesiacom zmien v počasí, vzťahoch či ľuďoch. Ak zmenu nevyhnutne potrebujete, nitrianske uličky vás už netrpezlivo čakajú. Avšak, aby ste nimi len tak bezcieľne neblúdili, vyberáme pre vás rôzne marcové chuťovky. Divadlo, beseda, koncerty – privítajte marec tak, ako sa patrí. Privítajte marec po svojom!

Banášov Velestúr: 3. marec

Banášov VelestúrZačnime knižný marec s knihou v ruke. A to nie hocijakou. Jozef Banáš, charizmatický autor a spisovateľ, vám v rámci besedy predstaví svoje najnovšie knižné dielo s názvom Velestúr. Kniha sa venuje najmä myšlienke, že skutočný zmysel života sa oplatí hľadať za každú cenu. Beseda sa uskutoční v priestoroch kníhkupectva Martinus v OC Centro Nitra o 17.00 hod.

Aj chiki aj liki: 5. marec

Hudba, na ktorú sa len tak nezabúda, a atmosféra, ktorá vás ihneď pohltí. Presne takéto bývajú koncerty známej slovenskej kapely Chiki liki tu-a. Energickí východniari v rámci turné zablúdia aj do končín mesta pod Zoborom a vy si ich nesmiete nechať ujsť. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji alebo priamo v priestoroch Frankie rock club, kde sa koncert začne o  20.00 hod

Večerný beh Nitrou: 10. marec

Večerný beh NitrouPre všetkých (ne)športovcov je tu tradičná bežecká akcia. Beh večernou Nitrou si môžete vyskúšať každý týždeň počas celého marca. Len tak si oddýchnuť, rekreačne zašportovať, vyčistiť hlavu – aj to je pár dôvodov, prečo sa behu zúčastniť. Môžete prísť iba raz či behávať pravidelne, rozhodnutie je len na vás. Behy sa budú konať každý utorok od 19.00 hod. a štart je pri Depe (v blízkosti ŠD Nitra).

Cyrano z Bergeracu v DAB:
11. marec

Cyrano z Bergeracu v DAB

Svetoznámu komédiu uvedie na svojich doskách Divadlo Andreja Bagara aj 11. marca. Láska, ktorá pretrvá večnosť. Aj o tom hovorí hrdinská komédia v podaní nitrianskych hercov. Šancu dostávajú najmä mladší herci, ktorí svoje kvality a kreácie predvedú v tomto jedinečnom predstavení. V priestoroch DAB o 18.30 hod.

Po stopách Jánošíka: 17. marec

Po stopách JánošíkaPokračujeme divadelne, tentoraz však v priestoroch Starého divadla Karola Spišáka. Inscenácia o najznámejšom Slovákovi, legende a hrdinovi, ktorá prežíva dodnes. Aký bol jeho život a smrť? To vám prezradia herci priamo na javisku Starého divadla o 10.00 hod.

Na ceste 540: 20. marec

…človek si musí zakričať. Ako aj na koncerte skupiny IMT Smile, ktorá vystúpi v Nitre v rámci Na ceste tour. Kapela začína turné práve v meste Nitra, čo je pre fanúšikov určite potešujúca správa. Ak máte radi pohodovú muziku, tak zamierte na cestu do Estrádnej haly PKO v Nitre. Koncert sa začína o 20.00 hod.

Na ceste 540

Veľká nádhera: 24. marec

Najlepší cudzojazyčný film. Takéto prestížne oscarové ocenenie získal taliansko-francúzsky film s názvom Veľká nádhera. Režisér Paolo Sorrentino zobrazuje vo svojej komediálnej dráme množstvo motívov, ako napríklad kritiku súčasnej spoločnosti, povrchnosť či pretvárku. Film bude uvedený v Kinoklube Tatra v Starom divadle o 18.00 hod.

Veľká nádhera

autorka: Lenka Varchoľaková
foto: plagáty a ilustrácie podujatí, autorka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.