Kristína Roháčeková: Vďaka súťaži Miss sa mi splnil detský sen

Kristína Roháčeková je sympatická, na prvý pohľad nesmelá študentka prvého ročníka marketingovej komunikácie a reklamy na UKF. Facebook má ale zaplavený fotografiami z rôznych kútov sveta a profesionálnymi fotkami seba samej. Kika sa totiž už roky venuje povolaniu, ktoré jej potichu závidí nejedno dievča, a nedávno sa dokonca stala finalistkou Miss Slovensko 2015.

Kristína Roháčeková archívMala si odmalička ambície stať sa modelkou?

K modelingu som mala veľmi blízko už od útleho detstva. Chodila som na krúžok modeliek v Banskej Bystrici, kde sme predvádzali aj módne prehliadky. Stať sa profesionálnou modelkou ale nikdy nebol môj sen. Všetko sa vyvíjalo prirodzene a postupne.

Spomínaš si na svoje prvé fotenie?

Moje prvé módne fotenie bolo pred šiestimi rokmi, keď mi skaut nafotil polaroidy a fotografie, s ktorými som sa mohla následne prezentovať v agentúre.

Uprednostňuješ fotenie alebo módne prehliadky?

Tým, že som dosť vysoká, preferujem módne prehliadky. Mám rada celú tú atmosféru okolo pripravovanej show alebo keď už predvádzam daný model a môžem byť stredobodom pozornosti. Pri fotení by mala modelka vedieť správne pózovať, pracovať s výrazmi tváre a byť spontánna a uvoľnená.

kristína roháčeková

Ktoré krajiny si v rámci svojej kariéry navštívila?

Vďaka modelingu som navštívila Miláno, Istanbul, Indiu a Hong Kong.

Tým sa v tvojom veku môže pochváliť naozaj málokto. Ktorá z tých krajín ťa najviac oslovila?

Z mojich modelingových ciest sa mi veľmi páčilo v Miláne, kde to žilo módou a dizajnom. Zároveň ma očaril Hong Kong, ktorý bol zatiaľ mojou poslednou cestou. V tomto meste som naozaj objavila čaro Ázie. Najkrajšie západy slnka, úžasné pláže, krásna príroda, prívetiví ľudia a jedlo, ktoré ma vždy baví.

Kristína Roháčeková archív 1Je rozdiel správania sa k modelkám v Ázii a v Európe? Platí aj v tejto oblasti to známe ,,iný kraj, iný mrav“?

V každej krajine, v ktorej som zatiaľ mala možnosť pracovať, mali iný spôsob práce. V Hong Kongu nás, Európanov, prijímali s akousi úctou a vzácnosťou. Prípravy a samotný priebeh prehliadky zabrali pol dňa, zatiaľ čo v Indii som bola v práci od rána do večera.

Takže cestovanie je pre teba priorita?

Za prioritu som mala vždy školu, pretože vzdelanie je veľmi dôležité. Modelingu sa venujem popri štúdiu, ale keď je to možné, neváham vycestovať.

Teraz trochu osobná otázka. Čo hovoríš na to, že mnohí ľudia označujú modelky ako obyčajné “vešiaky na šaty”?

Myslím si, že modeling je rovnocenná práca ako každá iná. Tento pojem “vešiaky na šaty” vznikol z určitých pravidiel a podmienok v modelingu. Tak ako aj iní ľudia vo svojom povolaní majú určité pravidlá, tak to máme aj my v modelingu. Znamená to určitú starostlivosť o seba, nielen z vonkajšej, ale aj z vnútornej stránky. Za také “know how” považujem zdravú stravu, cvičenie a dostatok spánku. Na niektorých prehliadkach ale môžeme vidieť aj vychudnuté dievčatá, ktorým chýba energia a neuvedomujú si hodnotu svojho zdravia.

Čo sa týka súčasnosti, si jednou z finalistiek Miss Slovensko 2015. Aká je atmosféra pri takomto type súťaže krásy?

Atmosféra a nálada v súťaži Miss Slovensko 2015 je ešte lepšia ako som si predstavovala. Stretli sme sa tam dievčatá, ktoré sa navzájom podporujeme a pomáhame si. Celý tím Miss Slovensko je tiež skvelý, pretože sa o nás starajú ako o vlastné dievčatká.

Kristína Roháčeková je v súťaži Miss Slovensko 2015 finalistkou číslo 3
Kristína Roháčeková je v súťaži Miss Slovensko 2015 finalistkou číslo 3

Mohla by si opísať svoje pocity ako finalistka?

Som veľmi vďačná, že môžem byť spolu s dievčatami súčasťou dvadsiateho ročníka Miss Slovensko 2015. Zároveň sa mi splnil môj detský sen. Veľmi si užívam tento čas sústredení a fotení, z ktorých mi ostanú najkrajšie spomienky a zážitky. Finálový večer, ktorý sa uskutoční 24. apríla, bude pre mňa nielen výzvou, ale aj čerešničkou na torte po všetkých tých prípravách.

autorka: Kristína Hagarová
foto: archív K. Roháčekovej, FB fanpage

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.