Kinopremiéry 2015: Apríl

Rýchlo a zbesilo 7, Avengers 2: Vek Ultrona či moderná adaptácia klasickej Popolušky s hviezdnym hereckým obsadením – aj toto sú očakávané filmy, ktoré už o pár dní zavítajú do našich kín. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na muzikál Príbehy z lesov, v ktorom autori zlúčili viacero svetoznámych rozprávok bratov Grimmovcov či na sci-fi Alexa Garlanda Ex Machina, zachytávajúce vývoj umelej inteligencie v podaní švédskej herečky Alicie Vikander. 

Fast & Furious 7 (Rýchlo a zbesilo 7)

2015, Akčný/Krimi/Triler
Réžia: James Wan

Hrajú: Dwayne Johnson, Vin Diesel, Jason Statham, Paul Walker, Lucas Black, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson…
Štúdio: Universal Pictures
Distribútor: Barracuda Movie

fast_and_furious_7_poster_desing_by_fographics_by_j2torino-d77yf9wLegendárna séria plná živelných akčných scén je späť. Tentoraz pod taktovkou Jamesa Wana, ktorý má na svojom konte brilantné duchárske horory Insidious a v Zajatí démonov. Milovníci série sa majú na čo tešiť – trailery, zobrazujúce perfektne štylizované kaskadérske kúsky a lietajúce autá, sľubujú vrcholne zábavný akčný trhák.  O komerčnú úspešnosť najnovšej časti sa určite postará aj nečakaná smrť jedného z ústredných hrdinov, Paula Walkera. Tvorcovia filmu boli nútení pozmeniť scenár a existujúce scény, ktoré Walker pred smrťou stihol nakrútiť, sa snažili zostrihať do zmysluplného celku.

V hlavných úlohách opäť zažiaria akčné hviezdy z predchádzajúci častí – Vin Diesel ( Strážcovia galaxie, Riddick), Dwayne Johnson (Hercules, Pot a krv), zosnulý Paul Walker (8 statočných, Gangstri), Jason Statham (Expendables, Kuriér) a Michelle Rodriguez (Avatar, Machete).

Po tom, ako sa do životov Dominica Toretta a Briana O´Connera vrátila ich stratená kamarátka Letty Ortiz a ich mená sa konečne očistili, si začínali myslieť, že môžu život plný automobilových naháňačiek hodiť za hlavu. Hrdinovia tejto nesmrteľnej série už stihli prežiť neuveriteľné veci, teraz však narazia na nepriateľa, ktorý je oveľa nebezpečnejší než všetci ich doterajší súperi. Hlavným záporákom je Deckard Shaw, živý stroj na zabíjanie, ktorého vycvičila elitná vojenská jednotka. Shaw sa chce predovšetkým pomstiť za smrť svojho mladšieho brata Owena, ktorého si naši hrdinovia podali v šiestom dieli. Keď sa Shaw starší začne Torettovi vyhrážať, ten je nútený so svojou partiou a vládnym agentom Lukom Hobbsom vyraziť na ďalšie divoké dobrodružstvo.

V Cinemax Nitra od: 2. 4. 2015

Into the Woods (Príbehy z lesov)

2014, Muzikál/Fantasy/Dobrodružný/Komédia
Réžia: Rob Marshall
Hrajú: Anna Kendrick, Johnny Depp, Chris Pine, Meryl Streep, Emily Blunt, Lucy Punch…
Štúdio: Walt Disney Pictures
Distribútor: Saturn

1414-Into-the-Woods-2014-Movie-Poster-750x1110Zábavný muzikál Príbehy z lesov moderným spôsobom skĺbil svetoznáme rozprávky bratov Grimmovcov ako Popoluška, Zlatovláska či Červená čiapočka. Na plátne tak opäť ožívajú obľúbené rozprávkové postavy, pričom ich príbehy sa navzájom pretínajú.

V deji sa okrem toho objavuje aj pekár so ženou, ktorí si túžia založiť rodinu a zlá čarodejnica, ktorá na oboch manželov uvrhla kliatbu. Žena pekára môže otehotnieť až vtedy, keď kliatba bude zrušená. Čarodejnica im dá preto za úlohu získať kúzelné predmety, ktoré poznáme z jednotlivých príbehov – Popoluškinu črievičku, plášť Červenej čiapočky…

Na režisérske kreslo usadol Rob Marshall, tvorca oscarového muzikálu Chicago a exotickej romantickej drámy Gejša. V hlavných úlohách uvidíme Annu Kendrick (Lietam v tom, Patrola), Johnnyho Deppa (Alica v krajine zázrakov, Piráti z Karibiku), Chrisa Pinea (Star Trek, Nezastaviteľný vlak) či Emily Blunt (Na hrane zajtrajška, Diabol nosí Pradu). Zlú čarodejnicu si zahrala trojnásobná držiteľka Oscara, skvelá Meryl Streep, známa zo psychologickej drámy Hodiny alebo muzikálu Mamma Mia!

V Cinemax Nitra od: 2. 4. 2015

Cinderella (Popoluška)

2015, Dobrodružný/Dráma/Rodinný/Romantický/Fantasy
Réžia: Kenneth Branagh

Hrajú: Lily James, Cate Blanchett, Richard Madden, Helena Bonham Carter, Holliday Grainger…
Štúdio: Walt Disney Pictures
Distribútor: Saturn

cinderella-2015-poster-prince-james-maddenModernizácie obľúbených klasických rozprávok sú v súčasnosti veľkým trendom a vo všeobecnosti sa tešia diváckemu záujmu. Popoluška Kennetha Branagha sľubuje podmanivý vizuálny zážitok, ale zároveň aj originálne spracovanú tému s plastickými charaktermi postáv a objasnením ich motivácií. Tvorcovia postavám dodali intelektuálny ráz a Popoluška s Princom už nemajú pôsobiť schematickým dojmom, typickým pre klasické rozprávky.

Dej snímky sleduje osudy mladej Elly, ktorej otec, kupec, sa po smrti jej matky znovu ožení. Ella, ktorá s radosťou podporuje svojho otca, sa snaží k svojej novej macoche a jej dcéram správať ústretovo. Keď ale Ellin otec zomrie, je vydaná na milosť svojej novej a krutej rodiny. Neskôr sa z nej stáva slúžka a ostatní jej začnú posmešne hovoriť Popoluška. Ella však nemieni prepadnúť zúfalstvu ani pohŕdať tými, ktorí sa k nej správajú zle. A potom je tu ešte ten pohľadný cudzinec, s ktorým sa stretla v lesoch. Ella nemá najmenšie tušenie, že ide o princa zo zámku a má pocit, že konečne našla spriaznenú dušu. Onedlho sa koná zámocký ples a Ella sa teší, že sa opäť stretne s okúzľujúcim Princom. Jej macocha jej ale zlomyseľne roztrhá šaty. Ako vo všetkých klasických rozprávkach, na pomoc jej príde víla, ktorá pomocou dyne a pár myší navždy zmení Popoluškin život.

Réžie sa zhostil britský herec a režisér Kenneth Branagh, ktorý sa preslávil najmä v 90. rokoch, a to pretavením shakespearovských hier do filmovej podoby. Upútal aj hororom Frankenstein a prvou časťou marvelovky s názvom Thor. Popolušku stvárnila Lily James (Panství Downton, Hnev titanov) a Princa Richard Madden (Hra o tróny, Birdsong). Popri ústrednej dvojici sa objavia aj herecké hviezdy, a to Cate Blanchett (trilógia Hobit, Jasmínine slzy) ako Popoluškina krutá macocha a Helena Bonham Carter (Kráľova reč, Harry Potter) v roli dobrosrdečnej víly.

V Cinemax Nitra od: 9. 4. 2015

Ex Machina

2015, Dráma/Sci-fi/Triler
Réžia: Alex Garland

Hrajú: Alicia Vikander, Domhnall Gleeson, Oscar Isaac, Corey Johnson, Sonoya Mizuno…
Štúdio: Universal Pictures
Distribútor: Barracuda Movie

tumblr_nejtnzLAQj1qzc84bo1_500Tematike umelej inteligencie a jej rastúceho významu v našej technologicky vyspelej spoločnosti sa venuje mnoho filmárov a spisovateľov. Silné svedectvá o vzájomných a ťažko zlúčiteľných vzťahoch medzi ľuďmi a umelými bytosťami podal napríklad Spielberg dojemnou drámou A.I. Umelá inteligencia či prvotriedna snímka Spikea Jonzeho nominovaná na minuloročnú cenu Akadémie – Ona. Film Ex Machina taktiež sleduje vývoj umelej inteligencie, jej schopnosti a možnú integráciu do spoločnosti.

Snímka je režijným debutom Alexa Garlanda, ktorý si na konto pripísal scenáre k filmom Sunshine a Neopúšťaj ma. Hlavných úloh sa ujali Alicia Vikander (Kráľovská aféra, Anna Karenina), Domhnall Gleeson (Skutočná guráž, Lásky čas) a Oscar Isaac (Príbeh narodenia, Agora).

Caleb (Domhnall Gleeson) vyhral vo firemnej súťaži hlavnú cenu – týždňový pobyt na horskej chate svojho zamestnávateľa, geniálneho vedca Nathana (Oscar Isaac). Ani najbujnejšia fantázia by ho nedokázala pripraviť na to, čo ho čaká v supermodernej stavbe pripomínajúcej protiatómový bunker. Onedlho sa zoznámi s Avou (Alicia Vikander). U priateľskej dievčiny s krásnou tvárou iba drôty vedúce jej priesvitným telom prezrádzajú, že je v skutočnosti unikátnym technologickým experimentom. Úlohou Caleba je prostá interakcia s Avou, ktorú Nathan starostlivo pozoruje a testuje možnosti umelej inteligencie. Dokáže byť Ava natoľko „ľudská“, že Caleb zabudne na to, že komunikuje s robotom?

V Cinemax Nitra od: 30. 4. 2015

The Avengers: Age of Ultron (Avengers 2: Vek Ultrona)

2015, Akčný / Dobrodružný / Sci-fi
Réžia: Joss Whedon

Hrajú: Chris Evans, Chris Hemsworth, Robert Downey Jr., Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Samuel L. Jackson…
Štúdio: Walt Disney Studio Motion Pictures
Distribútor: Saturn

Avengers-age-of-Ultron-poster-the-avengers-37434953-1024-1453Vyvrcholenie aprílových premiér príde v podobe dlho očakávaného hollywoodskeho spektáklu s názvom Avengers 2: Vek Ultrona, v ktorom obľúbení marvelovskí superhrdinovia opäť bojujú so zloduchmi. Réžiu si vzal na starosť Joss Whedon, tvorca prvých Avengers a sci-fi seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. V nových Avengers uvidíme známe tváre, a to Chrisa Evansa ako Kapitána Ameriku, Chrisa Hemswortha v úlohe Thora, Roberta Downeyho. Jr. v roli Iron Mana, a taktiež Scarlett Johansson ako Black Widow, Jeremyho Rennera ako Hawkeyho a Marka Ruffala v úlohe Hulka.

 Medzinárodná agentúra, ktorá sa zaoberá ochranou sveta, S.H.I.E.L.D, je v rozpade, a preto potrebuje superhrdinský tím Avengers pomoc pri zachraňovaní nevinných životov. Multimilionár a vynálezca Tony Stark sa rozhodne vymyslieť efektívnejší spôsob ochrany ľudstva, a to pomocou vytvorenia nových strojov. Medzi ne patrí aj neustále sa vyvíjajúca umelá inteligencia Ultron.

 Nečakaný obrat nastane v okamihu, ako sa Ultron rozhodne, že hlavná hrozba je ľudstvo samotné. Spolu s ďalšími výtvormi Iron Mana sa preto rozhodnú vyhladiť celé ľudstvo. Avengers na čele s Iron Manom, Kapitánom Amerikou, Thorom, Neuveriteľným Hulkom, Black Widow a Hawkeyom musia opäť zachrániť svet pred ničivou katastrofou. Tentoraz svoje sily spoja s tajomnými dvojčatami disponujúcimi zázračnými schopnosťami – superrýchlym Quicksilverom a mystickou Scarlet Witch.

V Cinemax Nitra od: 30. 4. 2015

Zmena programu vyhradená

autorka: Mária Pánisová v spolupráci so Cinemax Nitra
foto: Distribučné štúdiá

logo_cinemax

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.