Nitru čaká koncom apríla záplava čokolády

Milovníci čokolády z rôznych kútov Slovenska majú skvelý dôvod koncom apríla navštíviť Nitru. Čaká ich podujatie plné chutí, zážitkov, umenia a zaujímavostí zo sveta čokolády s názvom Čokofest.

Pralinky-7501Už druhý ročník čokoládového festivalu Čokofest 2015 sa bude konať 25. až 26. apríla. Prvý deň, v sobotu, organizátori v spolupráci s poctivými čokolatiermi pripravili „ČokoKongres“.

Ak sa chcete dozvedieť, ako konzumovali čokoládu naši predkovia, ako rozumieť zloženiu čokolády na obale, vedieť, aká je cesta čokolády od kakaového bôbu až po tabuľku čokolády, či ktorá čokoláda prospieva nášmu zdraviu a iné zaujímavosti zo sveta čokolády, nitrianska synagóga je tým správnym miestom pre vás. Okrem výživných prednášok uvidíte čokoládové obrazy, šperky, a dokonca sa budete môcť vyznať zo svojich čokoládových hriechov na Stretnutí anonymných čokoholikov. Vstupenky a celý program ČokoKongresu nájdete na www.cokofest.sk.

„Naším cieľom je sprostredkovať ľuďom komplexný zážitok z čokolády. Ukázať im, že nielen prostredníctvom chuti, ale i zrakom, čuchom či sluchom možno čokoládu poznávať,“ hovorí organizátorka Čokofestu Katarína Gabalcová. „Zároveň chceme, aby si aj vďaka Čokofestu ľudia uvedomili, aké dobré veci na Slovensku máme. Mnohí nevedia, že doma máme vlastných výrobcov čokolády a za kvalitnou čokoládou netreba chodiť až do Belgicka či Švajčiarska,“ hovorí Katarína.

cokofest plagat

Originálnych výrobcov majú návštevníci možnosť stretnúť nielen v sobotu, ale aj v nedeľu – v druhý deň festivalu. Nedeľa patrí ČokoTrhu na Kupeckej ulici, ktorá sa v tento deň zaplní tou najlepšou čokoládou na domácom trhu. Gastronomický zážitok doplní vystúpenie štyroch kapiel, rôzne čokoládové výstavy a súťaž o čokoládové ceny.

Ak sa vám už teraz zbiehajú slinky po kvalitnej dávke dobrej čokolády, určite si v diári označte posledný aprílový víkend ako čokoládový. Už dnes sa však môžete zapojiť do súťaží o čokoládové ceny. Viac info aj na www.facebook.com/cokofest

 Tlačová správa

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.