C.S.I. Zobor: Kde sa vzala voda?

28. 04. 2015 (21:00) A blok internátu Zobor

Hlásime sa vám z trošku bojových podmienok. Od poobedia nám zateká do izby a je to čím ďalej, tým horšie. Handry a vedrá už nestíhajú, asi začneme zháňať plávacie kolesá a rukávniky. Podobná situácia však nie je len na štvrtom pochodí. Ozvala sa aj študentka z prízemia: „Ahoj, dnes sme prišli zo školy a mohli sme si na seba obliecť plavky. Bol tu aj nejaký pán a odbavil nás handrou na utešenie. Nestačilo to, od poobedia nám tu zateká, utierame to stále dookola. Už sme z toho nervózne, všade máme handry, zateká aj pod chladničku a o chvíľu máme potopu v izbách. Okrem toho to aj neskutočne smrdí. Dotyčný pán nám to vysvetlil tak, že voda steká stupačkou a tu dole už nemá kam pokračovať, len nám do izby.“

Tiež máme fotky z ostatných izieb a poschodí, takže tento problém sa rýchlo rozširuje. Dnes sa už asi nič nevyrieši. Zostáva nám len na to nemyslieť, zaspať a dúfať, že do rána tu nebude bazén. Zajtra skúsime zistiť niečo u pani riaditeľky a snáď odhalíme aj tajomnú príčinu vody v izbách…

11150754_1066103240069718_5193239082471985810_n

29. 04. 2015 Ráno

Vstali sme, utreli posledné zvyšky vody a vybrali sa dole k riaditeľke Eve Machavovej. „Včerajšia situácia vznikla dôsledkom rekonštrukcie. Robotníci nemohli tušiť, že práve v týchto miestach bude strecha zatekať,“ poskytla nám vyjadrenie.

Podľa jej slov už zo strechy nezatekalo okolo 18.00 hod., keď prestalo pršať. Žiaľ, realita je taká, že mnoho študentov žmýkalo handry dlho do noci a ešte aj ráno. Táto informácia riaditeľku prekvapila.

Problém je už podľa vedenia vyriešený. A my všetci svorne dúfame, že takéto dopady rekonštrukcie nebudeme zažívať často.

autorka: Mária Zimovčáková
foto: autorka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.