Kultúrny detox: Máj 2015

Zas a znovu je tu máj, známy čas lásky, no pre nás, študentov, najmä čas zápočtov a skúšok. Obdobie stresu, netrpezlivosti a nervozity sa však dá zvládnuť, ak si občas zájdeme na kávu, prečítame zaujímavú knihu a neobídeme divadlo či dobrý koncert. Kam sa spoločne vyberieme tentoraz?

Jazz, jazz, jazz

Jazz, jazz , jazz: 9. máj

To, že je hudba balzamom na dušu, je dávno známe. Skúste prísť podporiť mladú hudobníčku Kristínu Prableskovú a Jazz trio, ktorí spoločne vykúzlia tú pravú atmosféru pre všetkých hudobných nadšencov. Koncert sa uskutoční v Music A Café v OC Centro o 20.30 hod. Bonusom je aj voľné vstupné, tak neváhajte.

Noc literatúry: 13. máj

Medzinárodný projekt, do ktorého sa tentoraz zapojí aj mesto Nitra. Osem knižných diel súčasných európskych autorov sa ocitne na ôsmich zaujímavých miestach v uliciach Nitry. Prezradíme, že čítať budú osobnosti Eva Pavlíková, Juraj Ďuriš, fotograf František Kolář a mnoho iných. Miesta ako Krajská knižnica, Diecézne múzeum či Kňazský seminár – to všetko nájdete na mape pri jednotlivých stanovištiach. Noc literatúry sa začína o 18.00 hod. a čítať sa bude paralelne na všetkých miestach.Noc literatúry

Raz tam hore na Zobore16. máj

Pre milovníkov súperenia a súťaženia odporúčame akciu s názvom Zoborská stopa. Možnosť spoznávať prírodu, zašportovať si, súťažiť či naučiť sa nové veci treba predsa využiť. Športové oblečenie a dobrá nálada je povinnou výbavou, o občerstvenie sa zasa postará usporiadateľ. Máš chuť vyhrať? Registruj sa do súťaže Zoborská stopa, bližšie informácie získaš na Facebooku – Katedra geografie a regionálneho rozvoja FPV UKF.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Relaxuj s jogouRelaxuj s jogou: 18. máj

Pokračujte aktívnym trávením voľného času a príďte si vyskúšať cvičenie jogy. Väčšia ohybnosť a koordinovanosť pohybov, správne dýchanie, odbúravanie stresu, harmonizácia tela, aj to sú výhody plynúce z pravidelného cvičenia jogy. Precvičuje sa na  rôznych úrovniach pokročilosti v priestoroch Krajského osvetového strediska od 16.00 hod..

FízliFízli!: 26. máj

Autorský film z dielne talentovaného filmára Quentina Dupieuxa je fraškovou komédiou o policajtoch z veľkomesta, pre ktorých neplatia zákony, všetko sa podriaďuje len ich hlúposti a nezmyselnosti. Čierny humor a bizarné dialógy sú pre film Fízli! (Wrong Cops) hlavnými komediálnymi prvkami. Pozrieť si ho môžete v Starom divadle Karola Spišáka, v Kinoklube Tatra o 18.30 hod.. Vstupné je študentské, len 3 eurá.

autorka: Lenka Varchoľaková
foto: plagáty a ilustrácie podujatí

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.