7 tipov na letné výlety po Slovensku

Opäť tu máme leto – čas oddychu, cestovania, dovoleniek, zábavy a turistiky. Nie každý však má tú možnosť vycestovať počas letných mesiacov do zahraničia. Preto sme si pre vás pripravili pár originálnych miest na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť.

Bystrické sedlo

large_964

Toto turistami často vyhľadávané miesto sa nachádza v obci Králiky a jeho najvyšší bod vo výške 1 190 m. n. m. ponúka návštevníkom nádherný výhľad na okolitú Banskú Bystricu. Bystrické sedlo patrí do pohoria Kremnické vrchy, kde vytvára pomyslenú križovatku turistických trás. Terén je nenáročný, vhodný aj pre rodiny s deťmi. Okrem zážitkov si odnesiete aj pozitívnu energiu a čerstvým vzduchom prečistené pľúca.

Technické moto múzeum

large_3409

Ak ste milovníkmi retro vecí a zaujíma vás aj technika, Technické moto múzeum by ste rozhodne mali navštíviť. V obci Lehota pod Vtáčnikom v okrese Prievidza už dlhšiu dobu funguje toto jedinečné múzeum, v ktorom môžete obdivovať technickú zručnosť i zmysel pre eleganciu našich predkov. Moto múzeum je pre vás otvorené denne (od pondelka do nedele) v čase od 10.00 do 17.00 hod. Neváhajte a príďte sa pokochať starými exponátmi a technickými skvostmi.

ZOO Bratislava

large_998

Jedna z najväčších zoologických záhrad na Slovensku sa nachádza v Bratislave v časti Karlova Ves. Návštevníkom okrem príjemnej polohy pri rieke Dunaj ponúka popularizáciu takmer 1000 druhov zvierat. Zaujímavosťou tejto ZOO je Dinopark s maketami dinosaurov, ktorý je taktiež jej súčasťou, ako aj nedávno dostavaný pavilón ľudoopov.

Letný tubing v Starom Smokovci

030_kopie

Ak vám je blízke slovo adrenalín, potom letný tubing v obci Starý Smokovec v okrese Poprad nesmiete cez leto vynechať. Ide o rýchlu trať plnú prudkých a nebezpečných zákrut, ktorú zjazdíte na nafukovacom kolese. Okrem toho si ako milovníci adrenalínu môžete vyskúšať jazdu upravenou traťou na špeciálnych kolobežkách alebo horských bicykloch.

Belianska jaskyňa

large_207

Najväčšia a jediná sprístupnená vysokohorská kvapľová jaskyňa v Tatranskom národnom parku. Tento skvost nájdete v obci Tatranská Kotlina v okrese Poprad. Vchod do jaskyne sa nachádza vo výške 890 m. n .m. na severnom svahu Kobylieho vrchu. V letnom období je veľmi často vyhľadávaná nielen turistami zo Slovenska. Pre svoj honosný zovňajšok si ju obľúbili i zahraniční turisti.

Pevnosť v Komárne

large_1673

Jedna z najväčších pamiatok svojho druhu na Slovensku bola vo svojej dobe najsilnejšou obrannou stavbou rakúsko-uhorskej monarchie. Vďaka svojim rozmerom a zachovalosti sa stala unikátom svetového formátu. Ľudia milujúci históriu by nemali vynechať návštevu tejto vzácnej pamiatky, kde sa nachádza i verejnosti sprístupnené Rímske lapidárium (pozn. red.: miesto, kde sú zhromaždené a vystavené kamenné sochy).

Veterný mlyn v Holíči

large_1813

Jediný zachovaný veterný mlyn na Slovensku je holandského typu a už od 19. storočia je nepojazdný. No i napriek tomu ho každý rok navštívi veľa turistov. Táto kamenná trojpodlažná budova má kruhový pôdorys. Kedysi mala otočnú kužeľovú strechu so vsadeným veterným kolesom, no dnes je už ale nahradená tehlovou kupolou. Mlyn v súčasnosti slúži už len turistom ako pamiatka.

autor: Adriana Fejesová
foto: kamnavylet.sk, vt.sk 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.