Adrenalín, drsné podmienky, ale v prvom rade zábava. Aj taký bol nitriansky Spartan Race

Milovníci adrenalínu, aktívni športovci ale aj ľudia, ktorí si chceli vyskúšať, aké je to siahnuť si na dno svojich síl, sa ešte 20. júna stretli v nitrianskom Agrokomlexe. Ich kondíciu a chuť bojovať preverili extrémne prekážky a drsné podmienky pretekov Spartan Race.

spartan race 1

Kvalitu pretekov sľuboval hlavne veľký počet prihlásených pretekárov. Tí sa už od rána schádzali, aby sa pri spoločnej rozcvičke poriadne zahriali, ale aj vzájomne podporili. Zúčastnení zdolávali v skupinách, takzvaných vlnách, dráhu dlhú približne päť kilometrov. Ich kondíciu spočiatku preveril beh, ktorým sa súťažiaci postupne dostávali k prvým prekážkam. S prvými náročnejšími disciplínami prichádzali aj menšie zdravotné komplikácie a roztrhané kusy oblečenia. No odhodlaných “Sparťanov” nič nezastavilo.

spartan race 3

Čím ďalej sa pretekári dostávali, tým ich energia klesala a, samozrejme, náročnosť terénu a prekážok rástla. Prejsť cez bahno, následne preliezť klzkú šikmú stenu a “preručkovať” cez zábradlie, to dalo zabrať nejednému zdatnému športovcovi.

spartan race 4

S vypätím posledných síl sa súťažiaci šplhali po lane, hádzali oštepom a pred cieľom si symbolicky preskočili malé horiace polená.V cieli na každého účastníka pretekov čakala medaila a možnosť vyfotografovať sa so svojimi spolubojovníkmi bezprostredne po dokončení pretekov. Organizátori túto športovú akciu opäť zvládli výborne, o čom svedčia aj pozitívne ohlasy na sociálnych sieťach. Ďalšie preteky Spartan Race tak pravdepodobne budú za podobne hojnej účasti ako tie v Nitre.

autorka: Adriana Fejesová
foto: facebook.com/spartanrace.slovakia

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.