Aktívna dovolenka na jachte miesto vylihovania na pláži? Na to je tu Student Regata

Dovolenka pri mori. Drinky, opaľovanie, slnko, letné lásky, kúpanie v krásnom a čistom mori, prechádzky po pláži. Čo tak si letnú dovolenku spestriť a vybrať sa so študentskou organizáciou Mc2 na akciu Student Regata 2015 do Chorvátska a zažiť tak vzrušujúci týždeň na mori plný zábavy, spojený so súťažou v jachtingu. Skvelé je, že nie sú potrebné žiadne skúsenosti s jachtingom, stačí dobrá nálada a chuť zažiť niečo nové.

unnamed (4)

Pred piatimi rokmi dostal Michal Kelemen, bývalý študent STU a dnes už skúsený jachtár, skvelý nápad. Vyskúšal jachting a tak sa mu tento šport zapáčil, že chcel dosiahnuť, aby aj ostatní študenti na Slovensku mohli spoznať tento jedinečný šport. Spočiatku mnohí neverili, že tento projekt môže byť úspešný, najmä kvôli cene, no opak bol pravdou a akcia každý rok pritiahne stovku záujemcov. Niektorí sa na akciu vracajú každý rok a zlepšujú si svoje jachtárske zručnosti, iní si urobili aj kapitánske skúšky a už ako kapitáni so svojou vlastnou posádkou pretekajú na Student Regate. Každý rok je plavba naplánovaná inak, aby aj účastníci, ktorí navštevujú akciu, pravidelne mohli nadobudnúť nové skúsenosti a získať nové zážitky.

Je zaujímavé, že niektorých zúčastnených jachting ako šport aj ako životný štýl natoľko zaujal, že sa mu venujú pravidelne. Minulý rok účastníci Student Regaty vytvorili posádku a zúčastnili sa najväčšej českej fun regaty v Chorvátsku – Champagne Regata 2014, ktorú aj vyhrali!

unnamed (5)

Užijete si komfortnú a bezpečnú plavbu

Lode na Student Regatu zabezpečuje cestovná kancelária Yacht Travel, ktorá je zároveň spoluorganizátorom a má viac ako desaťročné skúsenosti v oblasti jachtingu, keďže sa orientuje výlučne na jachting a všetko s ním súvisiace. Na každý ročník akcie zabezpečia okrem lodí aj skúsených kapitánov, ktorí účastníkom vysvetlia a aj naučia všetko ohľadom jachtingu bez nároku na finančnú odmenu. Tento rok sa koná už šiesty ročník. Účastníci Student Regaty sa budú plaviť na štvorkajutových jachtách značky Bavaria 46C. Plachetnice pre deväť ľudí sú vybavené tak, aby bol pobyt pohodlný. Postele, WC, sprcha s teplou vodou, kuchynka s komplet stolovaním, sporák, chladnička.

unnamed (3)

Vítaní sú všetci, vrátane nováčikov

Plavba nie je fyzicky ani časovo náročná a nepotrebujete mať žiadne skúsenosti s ovládaním lode. Program je prispôsobený aj tým, ktorí sa budú prvýkrát zoznamovať s plavbou na mori. Počas dňa je množstvo voľného času na zábavu, opaľovanie či relax. V priebehu súťaže o pohár a iné zaujímavé ceny majú kapitáni jednotlivých družstiev ovládanie lode vždy pod kontrolou. Nocovanie na lodi býva zvyčajne v prístavoch, no aspoň jedenkrát si účastníci určite vyskúšajú spánok v tichej zátoke na kotve.

unnamed (2)

Termín šiesteho ročníka Student Regaty, ktorá štartuje v Chorvátsku na ostrove Murter a pokračuje plavbou cez chorvátsky národný park Kornati, je od 12. septembra do 19. septembra 2015 a cena je 540,- €. V cene je zahrnuté: miesto na lodi, posteľné prádlo, poplatky v prístavoch, nafta do lode, kúpeľný poplatok, dve spoločné večere. V tejto cene nie je zahrnutá doprava do Chorvátska, strava a poistenie. Prihlásiť sa môžete na oficiálnej webovej stránke Student Regaty www.studentregata.sk.

Vďaka tomuto skvelému projektu dostávajú aj slovenskí suchozemci možnosť spoznať jachting a zažiť nezabudnuteľný a neobyčajný týždeň aj napriek tomu, že Slovensko more nemá.

autorka: Natália Gaberová
foto: Student Regata

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.