Avenged Sevenfold: Raz králi, navždy králi

Drsný výzor, šialene rýchle gitarové sóla skombinované s agresívnymi bicími a hlasom speváka, ktorý rozhodne neprehliadnete. Takí jednoducho sú Avenged Sevenfold.

Avenged Sevenfold

Kapela vznikla v roku 1999 v Huntingon Beach v Kalifornii, kde všetci členovia vyrastali.  Pôvodná zostava pozostávala zo štyroch členov, dnes ich je päť. Na poste speváka je Matt Sanders, známejší ako M. Shadows. Prezývku si vymyslel sám, lebo je vraj najtemnejším členom. Bubeníkom je Arin Ilejay, ktorý sa ku kapele pridal po smrti predchádzajúceho bubeníka, Jimmyho “The Rev” Sullivana. Zvyšok zostavy tvoria traja gitaristi – Zacky Baker, Brian Haner Jr. a Jonathan Seward. Zacky si necháva hovoriť Zacky Vengeance, lebo táto prezývka vraj má byť akýmsi dôkazom formy pomsty jeho neprajníkom. Je autorom aj Johnnyho prezývky, Johnny Christ, ktorá má za úlohu provokovať. Posledného člena kapely Briana fanúšikovia poznajú ako Synystra Gatesa, k čomu prišiel, keď si chalani spolu vypili.

Matt Sanders 2

Avenged Sevenfold sa v hudobnom priemysle pohybujú už celých šestnásť rokov. Patria k svetovým kalibrom, a preto je česť, že Občas nečas pre vás získal rozhovor s Mattom Sandersom. K jeho získaniu výrazne pomohol manažér kapely, ktorému patrí obrovská vďaka, hoci všetko prebehlo iba prostredníctvom množstva e-mailov. Ako teda Matt vidí úspechy kapely a našu krajinu?

Matt SandersOd vzniku vašej kapely ubehlo šestnásť rokov. Aké máte pocity z vášho úspechu? Vnímate ho inak než na začiatku?

Som veľmi hrdý na všetku našu tvrdú prácu a úspech. A som ešte viac hrdý, že to spolu ťaháme už tak dlho a stále sme veľmi blízkymi priateľmi. Keď sme začínali, bolo tu veľa nepoznaného. Teraz máme rodiny a usporiadanejší život, takže v tomto zmysle sa veci zmenili.

Ďalší album plánujete vydať budúci rok. Rozmýšľali ste už o jeho téme a názve?

Ešte na ničom nerobíme, takže je ťažké povedať, kde nás to zavedie.

Čo viete o našom štáte?

O Slovensku viem len veľmi málo. Viem niečo o vašej histórii, kde sa štát nachádza, ale neviem veľa o ľuďoch a ako sa tam žije. Ale rád by som k vám prišiel s Avenged Sevenfold a zistil to.

Plánujete v blízkej budúcnosti poctiť slovenských fanúšikov koncertom?

Snažíme sa hrať všade. Ak príde ponuka a ľudia nás tam chcú, potom prídeme.

Môžete dať nejaké rady čitateľom, ktorí zvažujú kariéru hudobníkov?

Byť hudobníkom v rockovej kapele je dnes ťažšie než kedykoľvek pred tým. Odporučil by som najskôr si vystavať fanúšikovskú základňu, skôr než začnú hľadať nahrávaciu spoločnosť.

Čo by ste radi odkázali slovenským fanúšikom?

Ďakujem za rozhovor a určite sa uistím, že kým prídeme hrať aj pre vás, neubehne ďalších šestnásť rokov. Ďakujem za vašu podporu.

Naposledy sa od Avenged Sevenfold fanúšikovia dočkali albumu v roku 2013 pod názvom Hail To The King. No páni sľúbili návrat už budúci rok, keď konečne ukončia turné k poslednému albumu. A určite sa oplatí počkať, čím prekvapia tentokrát.

autorka a preklad: Jana Hajnovičová
foto: wikipedia.org, flickr.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.