Nitra v Lige majstrov

Možno si niektorí z vás pomysleli, že je to hlúposť. Ide však o hokej. Hokejová Liga majstrov  (CHL) štartuje svoj druhý ročník a slovenský hokej v nej bude mať dvoch zástupcov. Rovnako ako minulý rok nás budú reprezentovať majstrovské HC Košice. Tento rok k nim však pribudne aj HK Nitra.

HK Nitra

Žreb rozhodol, že Košice budú hrať v skupine číslo osem a zahrajú si s nemeckým Red Bull Mníchov a rakúskym KAC Klagenfurt. Nitra sa ocitla v štvrtej skupine, kde ju čaká švédsky vicemajster AIK Skelleftea a český extraligista HC Bílí Tygři Liberec. O celkový triumf sa pobije spolu 48 mužstiev v šestnástich skupinách. Obhajca trofeje je švédska Lulea. Oproti minulému roku nastala zmena v skupinách. V jednej skupine sa nachádzajú 3 kluby, z ktorej priamo postupujú dva do šestnásťfinále. Skupinová fáza sa skončí 6. septembra a celkového víťaza spoznáme 9. februára 2016.

Emócie v zápase HK Nitra s HC 05 Banská Bystrica

Nitra ukončila základnú časť Extraligy na druhom mieste za Košicami. V Play off narazila na MHC Martin, ktorý zdolala 4:1 na zápasy a posunula sa do semifinále. Tam však tím okolo Jožka Stumpela stroskotal na Baranoch z Banskej Bystrice (4:3) a sezóna sa pre nich skončila. Nitru povedie aj v nasledujúcom ročníku český tréner Antonín Stavjaňa. Do nového ročníka prišli posilniť mužstvo spod Zobora aj staronová tvár a odchovanec klubu Matej Bene, český útočník Petr Stloukal, Samir Saliji či Tibor Kutálek. Smerom von putovali brankár Vlastimil Lakosil a útočník Richard Lelkeš.

Liberec, ktorého dres obliekajú aj Slováci Martin Bakoš, Ján Lašák a Branko Radivojevič, ukončil sezónu na 11. mieste a tak si play-off nezahrali. Bílí Tygři sa predstavili v CHL aj minulý rok. V základnej skupine skončili na druhom mieste so ziskom 9 bodov. V tabuľke druhých tímov, z ktorých postupovalo prvých päť do osemfinále, sa umiestnil na poslednej priečke, to znamená, že ani v CHL nenamútili veľa vody.

Švédsky vicemajster je jasný favorit skupiny. V SHL skončil v základnej časti na prvom mieste, v play off však podľahol Luley, ktorá sa stala majstrom. Obaja sa predstavia aj v Lige majstrov. Švédske mužstvo sa minulý rok prebojovalo až do semifinále. Jeho katom bola, rovnako ako aj v domácej súťaži, Lulea, a tak zastali pred bránami finále. Lákadlom pre fanúšikov budú určite hráči ako Axel Holmstrom, Janne Pesonen, či Mattias Ritola, kedysi nastupujúci aj v NHL za Detroit Red Wings či Tampu Bay Lightning.

Program HK Nitra v CHL:


piatok, 21. augusta o 18.30: HK Nitra – AIK Skelleftea
štvrtok, 27. augusta o 20.00: AIK Skelleftea – HK Nitra
sobota, 29. augusta o 18.00: HK Nitra – Bílí Tygři Liberec
štvrtok 3. septembra o 16.00: Bílí Tygři Liberec – HK Nitra

Majstrovské HC Košice dostali súpera z Nemecka a Rakúska. Minulý rok sa im nepodarilo postúpiť zo skupiny, uvidíme, ako sa im bude dariť v tomto ročníku.

Program HC Košice:

štvrtok, 20. augusta o 18.30: HC Košice – Red Bull Mníchov
piatok, 28. augusta o 19.30: Red Bull Mníchov – HC Košice
nedeľa, 30. augusta o 17.30: KAC Klagenfurt – HC Košice
štvrtok, 3. septembra o 18.00: HC Košice – KAC Klagenfurt

autor: Vladimír Škultéty
foto: HK Nitra, teraz.sk, archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.