Študenti sociálnej práce môžu získať prax v liečebnom ústave na Prednej hore

Študenti sociálnej práce z Katedry sociálnej práce a sociálnych vied FSVaZ UKF sa 5. mája zúčastnili prednášky na tému Prezentácia Odborného liečebného ústavu psychiatrického n. o. na Prednej Hore (ďalej len OLÚP) so zameraním na možnosti výkonu odbornej praxe študentov.

Prvá časť prednášky bola prezentovaná referentkou marketingu a vzdelávania OLÚP, n.o. Petra Gluknerová bližšie opísala stručnú históriu ústavu, ako vyzerá zariadenie v súčasnosti a priblížila možnosti liečby ľudí s látkovými a nelátkovými závislosťami v jej jednotlivých formách.

prednáška sociálna práca

Druhá časť prednášky bola prezentovaná námestníkom riaditeľa pre psychoterapeutickú starostlivosť. Vladimír Stanislav viedol svoju časť prednášky interaktívnou formou a spolupracoval s návštevníkmi prednášky. Predstavil komplexnú psychoterapeutickú starostlivosť, ktorá je klientom poskytovaná vzhľadom na ich zdravotný stav a potreby, a doplnil to aj so zaujímavými príkladmi z praxe. Práve interakcia, ktorú námestník naviazal so študentmi, bola najzaujímavejšou časťou. Poskytol mnoho zaujímavých informácií a prehľad o tom, ako to asi na takom ústave funguje. Študenti sa viackrát zamysleli nad tým, prečo sa rozhodli študovať práve sociálnu prácu. V sále mnohokrát zavládlo ticho, keď sa študenti zamýšľali v duchu nad odpoveďami na rôzne otázky.

Napriek tomu, že OLÚP poskytuje prácu najmä pre vyučených psychológov, poskytujú aj kurz psychoterapie, ktorú môžu absolvovať aj študenti sociálnej práce, ktorí tu majú možnosť nadobudnúť základné informácie a získať certifikát o skončení kurzu.

Ponuka výkonu odbornej praxe v tomto zariadení študentov veľmi zaujala, rovnako ako ochota zariadenia pomôcť študentom s výskumami, ktoré potrebujú do svojich záverečných prác. Prednáška bola unikátna, pretože prednášajúci dokázali zaujať svojimi informáciami a aj štýlom, ktorým prednášali, vďaka čomu dokázali upútať pozornosť študentov až do konca.

autorka: Nikoleta Fellnerova
foto: FSVaZ UKF 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.