Internát Brezový háj je stále hudba budúcnosti

Aj tento akademický rok študenti riešili jednu veľkú dilemu. Triasli sa pred počítačmi a prihovárali sa všetkým bohom, ktorých poznajú. V mysli im rezonovala otázka: „Dostanem tento rok internát?“ Zohľadňuje sa vzdialenostné kritérium, priemer, aktivity a sociálne podmienky uchádzača. Podľa ministerských štatistík má UKF druhý najväčší počet nevybavených ubytovacích žiadostí.

Pre študentov UKF sú momentálne dostupné dva internáty, a to Študentský domov Zobor a Študentský domov Nitra. Vzhľadom na nedostatok vlastných ubytovacích kapacít poskytuje univerzita ubytovanie aj v zmluvných zariadeniach, ako sú Školský internát SOŠ Nitra na Cabajskej, Školský internát pri SŠ Nitra na Slančíkovej, Farská ubytovňa Reformovanej kresťanskej cirkvi v Nitre na Ulici Fraňa Mojtu a Hotel Agroinštitút na Akademickej.

Brezový háj

Už minulý rok sa riešila otázka pripravovaného internátu Brezový háj. Ako je to v súčasnosti? Stále nedohľadne. Člen ubytovacej komisie Peter Hrobár predpokladá realizáciu nového ubytovacieho zariadenia najskôr v septembri 2016. „V tejto chvíli sa rekonštruujú okná a vstupy do budovy. Brezový háj je veľký projekt a ráta sa s tým, že sa zmení celé vnútro budovy. Kapacitu odhadujeme približne na 360 študentov,“ vyjadril sa koncom letného semestra 2015.

Univerzita pri výmene okien a dverí čerpá z prostriedky zo štrukturálnych fondov, na komplexnú rekonštrukciu internátu sa využijú vlastné zdroje univerzity. Brezový háj sa teda môže tešiť kompletnej renovácii. Vedenie uvažuje o dvoj- a trojlôžkových izbách a izbách pre doktorandov. Nové priestory, kuchynky a okná znejú sľubne, ale tak dokonalé to nie je. Ak si študenti pri terajších internátoch zvykli na luxus vo forme vlastnej kúpeľne a toalety na bunke, tak sa s tým môžu rozlúčiť. Brezový háj, žiaľ, nie je schopný ponúknuť tieto priestory inak, ako len ich umiestnením na chodbu. Avšak aká bude finálna verzia internátu je vo hviezdach. Ostáva len dúfať, že sa nových ubytovacích priestorov dočkáme čo najskôr, ako to bude možné.

autor: Kristína Hagarová, Denisa Hopková
foto: Matúš Kamenický

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.