Kapela Shadow of television má pred sebou úspešnú budúcnosť

Žijeme vo svete, kde obzrieť sa za seba znamená zľaknúť sa tieňa. No stále existuje spôsob, ako sa tomuto strachu postaviť. Ten objavila kapela Shadow of television z Levíc. Na boj proti desivej realite si zvolili tú najlepšiu a najefektívnejšiu zbraň. Punk.

shadow2

Kapela Shadow of television vznikla v decembri 2012, keď už bolo jasné, že apokalypsy sa nedočkajú. Formáciu tvorí kvarteto Vojto (gitara, spev), Filip (bicie), Patrik (basgitara) a Adam (gitara, vokály). Väčšina členov skupiny študuje a pracuje v Bratislave alebo Trnave.

shadow3Ich hudobnú a textovú tvorbu poznačili mnohé punkové a rockové klasiky, no najzreteľnejšiu stopu zanechali Ramones, The Clash, The Stooges , The Orwells, a taktiež slovenská undergroundová legenda, Slobodná Európa. Odôvodňujú to výrokom: „Ak človek počúva punkovú hudbu, prirodzene ju nasleduje.“

Debutový album

Po vydaní prvého singlu vo februári 2013 sa na internetových stránkach priam raketovo rozprúdili debaty o talente, odhodlanosti a v neposlednom rade aj o úspešnej budúcnosti tejto skupiny. V lete 2013 sa kapele podarilo svojpomocne v skúšobni nahrať debutový album s názvom Zbytočné obavy, ktorý neskôr natočili aj ako LP.

shadow1

Počas troch rokov aktívneho hrania sa na spoločnom pódiu stretli s menami ako Zóna A, SPS, Degradace a ďalšími. Ako tvrdia, v okolí Levíc pôsobí viac posthardcorových a alternatívnych kapiel, ako tých punkových. Preto môžeme  povedať, že sú v meste jediní svojho druhu.

autor: Pavol Sivák
foto:  facebook.com/shadowoftelevision

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.