Kultúrny detox: Október 2015

Tri týždne zo semestra sú už za nami. Spolu so školou sa však do tvojho života vracajú nielen povinnosti, ale aj náš tradičný Kultúrny detox. Občas nečas ti prináša hneď niekoľko nitrianskych podujatí, ktoré by si si ako študent rozhodne nemal nechať ujsť. Môžeš sa dozvedieť niečo nové, zabaviť sa, skrátiť si sychravé dni a spoznať nových ľudí. Tak načo ešte čakáš?

50 rokov nitrianskej galérie: 14. október

Už je to 50 rokov, čo teší obyvateľov Nitry svojou prítomnosťou jej galéria. Pre všetkých milovníkov umenia pripravila 14. októbra špeciálny večer k svojmu výročiu, na ktorom sa vám prihovorí riaditeľka galérie a vychutnáte si koncert vážnej hudby Cappella Istropolitana. Ďalším bodom v programe slávnostného večera je vernisáž jubilejnej výstavy Čože je to 50-ka! Diela z osemnásteho, devätnásteho a dvadsiateho storočia si budete môcť od tohto dňa v priestoroch galérie vychutnať až do 24. januára.

detox_14.10_synagóga

Večer s Chaplinom: 16. október

Vráť sa do minulosti a vyskúšaj si, aké to bolo, keď sa filmy premietali na plátne bez zvukových efektov. Podarí sa ti pochopiť význam Chaplinových gest a mimiky? Presvedč sa na vlastné oči v nitrianskej kaviarni Music a Cafe a zostaň aj na skvelý koncert saxofonistického kvarteta Saxophone Syncopators.

detox_16.10_chaplin

Ako cestovať čo najlacnejšie: 21. október

Ak ťa láka cestovanie, zapíš si 21. október do diára. Trafačka si opäť pre nás pripravila zaujímavý program. My sme pre teba vybrali akciu s názvom Ako cestovať čo najlacnejšie. Workshop pre všetkých pripravili účastníci projektu „Potulky svetom“. Cieľom je ukázať čo najväčšiemu množstvu mladých ľudí, aké sú možnosti pri cestovaní vo svete doslovne za pár šupov.

detox_21.10_trafacka

Nočné pozorovanie oblohy: 22. október

Nenechaj si ujsť tohtoročné predposledné pozorovanie nočnej oblohy nad krásnou Nitrou. Návštevou hvezdárne v spojení s krásnym výhľadom na oblohu ťa bude sprevádzať Juraj Pecháč. Vezmi kamošov alebo frajera/frajerku a vychutnajte si jesennú nitriansku romantiku len za 50 centov!

detox_22.10._pozorovanie

Výstava židovského obyvateľstva: 27. október

Pod celým názvom Židovské obyvateľstvo na historických fotografiách a judaiká nájdeš v nitrianskej synagóge kus histórie našich predkov. 27. októbra spríjemní otvorenie tejto fotografickej výstavy ako hudobný hosť Janka Orlická. Výstava bude pre všetkých milovníkov histórie otvorená do polovice novembra.

Horkýže slíže u Frankieho: 28. október

29. októbra po polnoci oslávi Frankie rock club svoje prvé jubileum, desať rokov. Večer predtým si pozval ako hudobného hosťa medzi študentmi veľmi obľúbenú kapelu Horkýže slíže, ktorá spolu s Dr. Zetorom otvorí veľkú oslavu. Buď aj ty pri tom.

detox_28.10_slize

autorka: Simona Bagová
foto: plagáty akcií a podujatí, acafe.sk, pixabay.com, webnoviny.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.