Kultúrny detox: November 2015

Na stromoch nie sú listy, semester sa preklenul do druhej polovice, blíži sa skúškové a slnka ubúda… Všetko nasvedčuje depresívnej nálade, no nemusíte jej podliehať. Zamerajte sa na skvelé kultúrne akcie v Nitre aj v novembri, ktorý je venovaný študentom, a uvidíte, že v našom meste má každý mesiac svoje špecifické čaro.

Milo Kráľ & Barbora Švidraňová: 13. november

Strašidelný piatok trinásteho si môžete obzvláštniť koncertom charizmatického Mila Kráľa s kapelou a speváčky so silným hlasom, Barbory Švidraňovej v Music acafé v N-Centre. Počas celého večera si môžete užiť veľa skladieb z ich spoločného repertoára, ktoré odzneli v mnohých divadelných predstaveniach, ale aj zhudobnené básne slovenských poetických kapacít. Súzvuk hlasov týchto spevákov nenechá nikoho chladným. Vstupné 10 €.

detox_1

Projekcia filmu”Vzdálená, blízká”: 17. november

Kinoklub Tatra vás pozýva osláviť Deň študentstva premietaním nového filmu Vzdálená blízká z režisérskeho pera Ivana Stehlíka. Súčasťou večera bude krst jeho novej knižky a beseda s Danielom Pastirčákom. Udalosť sa koná v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít, študenti si teda môžu uplatniť zľavu na vstup.

Vikinský večer: 14. november

Stredoveká Taverna, krčmička so skutočne dobovou atmosférou na Mlynskej ulici, si pre všetkých fanúšikov starších dôb a vikinských počítačových hier pripravila niečo špeciálne. V prostredí sviečok a stredovekej hudby si môžete prísť pozrieť predstavenie Odin a jeho spravodlivosť. Okrem iného sa ako účastníci stredovekej hostiny utvrdíte v tom, že so severskými bohmi sa rozhodne neradno zahrávať. Vstupné 2 €, predpredaj na mieste.

detox_2

Imatrikulačný ples SPU: 20. november

Prvý z imatrikulačných plesov našich univerzít vás láka na kapely ako BijouTerrier, Borra, dobré jedlo, hudbu a kvalitné víno. Je jedno, či ste z SPU alebo UKF, v krásnych šatách a padnúcich oblekoch sa môžete zabaviť aj spoločne. Očakávaní ste v Agrokomplexe v pavilóne B od devätnástej hodiny. Lístky už v predaji!

detox_3

Noc DIVADIEL: 21. november

Pre malých i veľkých, dokonca aj pre tých bez peňazí (vstup je voľný), usporadúva mesto Nitra v spolupráci s Priateľmi starého divadla v nitrianskej synagóge Noc DIVADIEL. Tešiť sa môžete na krásne divadlo Don Šajn alebo Márnotratný syn, ktoré predstaví bábkové divadlo TYJÁTR Ivana Gontka. Bábky vás nemusia odradiť, dejová línia je podaná tak, aby sa v nej našli všetky vekové kategórie.

Hokej SPU vs. UKF: 24. november

Športový zážitok sa koncom novembra premení na kultúrny, keď sa proti sebe na ľade postavia dva silné hokejové tímy univerzít. Samotnému zápasu predchádza Hokejový pochod nabitý emóciami, ktorý by ste si rozhodne tiež nemali nechať ujst. Jedinečná súdržná atmosféra športovej haly plnej mladých ľudí vás nabije pozitívnou energiou a pocitom športovej spolupatričnosti.

Imatrikulačný ples UKF: 27. november

Noblesné šaty, obleky, ružičky a skvelá hudba – aj tak by sa dal charakterizovať každoročný Imatrikulačný ples UKF, ktorý však nie je určený len pre imatrikulovaných prvákov. Každoročne sa na tejto očkakávanej akcii stretávajú stovky vyfintených študentov, ktorí si chcú zatancovať, zabaviť sa a oddýchnuť si stereotypného semestra. V pavilóne B v Agrokomplexe tento rok študentom zahrá slovenská kapela Para a do tanca a latinských rytmov naladí spevák Lazaro.

detox_4

autorka: Simona Bagová
foto: postoj.sk, stredovekataverna.sk

 

 

 

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.