Večerného behu Nitrou sa zúčastnilo až 330 bežcov

Jubilejný 10. ročník podujatia je súčasťou aktuálne sa rozbiehajúcich Študentských dní nitrianskych univerzít. Dňa 18. novembra ho mesto Nitra spoločne s našou Univerzitou Konštantína Filozofa zorganizovalo na Svätoplukovom námestí po siedmykrát.

V rôznych vekových kategóriách od najmladších po najstarších sa na pešej zóne približne od pol druhej predstavilo 330 účastníkov. Oproti minuloročnému počtu 203 sa tak študenti, žiaci, športovci, ale aj rekreanti postarali organizátorom o prijemné prekvapenie. Aj z tohto dôvodu sa rozhodli pre všetkých účastníkov vyrobiť pamätné účastnícke medaile. No počas polojasného počasia mierne sklamala divácka účasť.

Víťazmi dvoch kategórií študenti UKF

Na podujatí nechýbal ani rektor UKF Ľubomír Zelenický, ktorý mohol byť pyšný na študentov našej univerzity. Víťazkou kategórie žien sa totiž stala naša študentka Lucia Janečková a v kategórii juniorov sa podarilo zvíťaziť taktiež študentovi UKF Dávidovi Mazúchovi. Pred samotným večerným vyvrcholením najsledovanejších kategórií – mužov a žien, prišiel víťazov dekorovať primátor mesta Jozef Dvonč.

Muži bežali 4 kolá (2800 m)
Muži bežali 4 kolá (2800 m)

Absencia minuloročných víťazov z radov profesionálnych triatlonistov dala tento rok šancu aj iným účastníkom. Ako sme už spomínali, v kategórii žien zvíťazila Lucia Janečková, ktorá je nielen študentka odboru šport a rekreácia na UKF, ale aj slovenská reprezentantka v behu. Tá  nedala svojim súperkám na 2100 metrov dlhej trati (3 kolá) žiadnu šancu. „Na podujatia, ktoré sa konajú v rámci školy, sa teším, pretože sa tam stretneme vždy super ľudia, je tam príjemná atmosféra a každý žije športom. Či už obyvatelia, študenti, dokonca aj naši profesori. Tieto behy beriem v rámci tréningu ako také spestrenie. Je to super akcia a je skvelé, že sa takto dokáže zorganizovať a má úspech medzi študentmi,“ vyjadrila sa Lucia.

Lucia Janečková sa stala víťazkou v kategórii žien
Lucia Janečková sa stala víťazkou v kategórii žien

Výsledky:

Muži a veteráni (2800 m) – 1. Peter Kováč, 09:03; 2. Michal Kováč (SPU), 09:25; Michal Priškin (UKF), 09:26

Ženy a veteránky (2100 m) – 1. Lucia Janečková (UKF), 07:38; 2. Svetlana Lipárová (UKF), 08:11; Dana Janečková, 08:18

autor: Dušan Farbula
foto: autor

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.