5 dôvodov, prečo navštíviť Nitriansku galériu

Každý z nás popri nej už niekedy šiel, počul o nej, no možno si nenašiel čas nazrieť dovnútra. Možno ani neviete, že Nitrianska galéria získala ocenenie Galéria roka 2014 a že tento rok oslavuje 50. výročie. Výstavy si môžete pozrieť v piatich špecifických priestoroch. ON vám prináša 5 dôvodov, prečo sa v galérii na chvíľu zastaviť práve teraz.

1. Úsmevom sa v galérii nešetrí

Hneď pri vstupe vás uvítajú usmiate vrátničky, všetko vám vysvetlia a odpovedia na otázky. Potom si vás vezme pod palec sprievodkyňa, ktorá ochotne rozpráva, ukazuje, vtipkuje a oboznámi vás so všetkými dielami, ktoré môžete na svojej ceste galériou vidieť. Lektori sú taktiež neuveriteľne príjemní, z každého sála pozitívna a pokojná energia.

2. Exkluzívne diela a inšpirácia na každom rohu

Celý čas plnými dúškami nasávate umeleckú atmosféru. Takáto kultúrna injekcia je dopingom pre vašu dušu i hlavu. Môžete obdivovať, ochkať, pýtať sa a nechať sa inšpirovať. Okrem exkluzívnych diel, ktoré máte možnosť vidieť iba na tomto mieste, vás očarí aj krásna architektúra budovy.

3. Až 5 výstavných priestorov

Každý si nájde to svoje. V piatich priestoroch – reprezentačné sály, salón, galérie mladých, bunker a farebná galéria – sú rozdelené diela z celého sveta. Každý z nich je niečím iný, špeciálny a určený iným autorom.

4. Možnosť vyskúšať si na vlastnej koži

Výtvarné tvorivé dielne sú projektom, vďaka ktorému dáva galéria možnosť každému, kto má chuť a odvahu, vyskúšať si niečo nové.

Ochotní lektori vám všetko ukážu a vždy sú pripravení pomôcť. V cene jedno euro je zahrnutý aj materiál potrebný na vyhotovenie vlastného umeleckého dielka.

image

5. Študentské zľavy

Samozrejme, aj v tejto galérii sa platí vstupné, no vôbec sa nemusíte báť, že zaťaží vaše beztak smutné peňaženky. Nitrianska galéria má totižto vyhotovený aj cenník so študentskými zľavami.

Na záver len chceme dodať, že galéria robí mnoho projektov, ktoré by zaujali nie len výtvarníkov, ale aj laikov. Je to skvelá príležitosť získať prehľad, vyskúšať si, aké je to byť umelcom a v neposlednom rade prežiť zaujímavé popoludnie pri obohacujúcej činnosti.

autork: Mária Zimovčáková
foto: Nitrianska galéria, autorka, Tibor Habo

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.