Poplatky v knižnici sa zmenili

Od nového roka nastala zmena v knižničnom poriadku a cenníku za vypožičanie titulov. Občas nečas prináša informačný článok o tejto zmene.

Najzákladnejšou zmenou je zrejme to, že po novom už pri registrácii nebudú študenti a zamestnanci univerzity platiť žiadny poplatok. Rovnako ani pri predĺžení registrácie nebudú musieť vysokoškoláci zaplatiť 1,60 eura, ako to bolo v minulých rokoch. Jednorazový vstup pre neregistrovaných čitateľov je spoplatnený sumou jedno euro.

knižnica ukf

Zvýšenie pokút

V tomto prípade je dôležité, aby si vypožičiavatelia dávali pozor na čas, kedy majú knihy vrátiť. K zmene nedošlo v prípade nultej upomienky, ktorá je doručovaná cez študentský mail. Tá je stále bez akejkoľvek prirážky. Avšak pri ostatných upomenutiach nastali určité zmeny. Prvá upomienka, tiež zaslaná na mail študentov, je spoplatnená sumou jedno euro, pričom v minulom roku to bolo tridsať centov. Druhá upomienka je spoplatnená dvomi eurami (predtým šesťdesiat centov), tretia upomienka tromi eurami (predtým jedno euro). Riaditeľská upomienka je zaslaná poštou priamo čitateľovi domov a po novom ide o úhradu štyroch eur, v minulom roku to bola suma 3,30 eura.

Celé znenie knižničného poriadku a cenník s platnosťou od 1.1.2016 nájdete na stránke knižnice.

autorka: Natália Čerňancová
foto: archív ON 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.