Aplikácie, ktoré sa zídu každému študentovi

V dnešnej dobe by bola väčšina ľudí bez smartfónov stratená. Nepustíme ich nikdy z ruky a ak nedokážeme chytiť signál wifi, máme panickú úzkosť. No tieto výdobytky modernej technológie môžu študenti použiť, samozrejme, aj vo svoj prospech. Stačí, ak si stiahnete jednu zo zoznamu nasledujúcich aplikácií, ktoré výrazne uľahčujú život vysokoškolákov.

MHD Nitra

Máte len 15 minút na to, aby ste sa dostali z jednej budovy školy do druhej na úplne opačnom konci mesta? Alebo ste ráno leniví a nechce sa vám „peškovať“ na prednášku? Táto aplikácia sa vám určite zíde. Je veľmi jednoduchá na ovládanie, nájdete v nej zoznam všetkých liniek MHD a taktiež si môžete zadať nástupnú a výstupnú stanicu. Vtedy sa vám zobrazia všetky spoje, ktorými sa dostanete do cieľa.

UniApps

Chcete mať váš rozvrh, jedálny lístok do univerzitnej jedálne, termíny skúšok či spoje MHD na jednom mieste? Na to vám poslúži užitočná aplikácia UniApps, ktorá obsahuje všetko, čo študent potrebuje. Zabudli ste, kedy máte najbližšie prednášku? Stačí, keď nakuknete do aplikácie, ktorá vám všetko prezradí. Návod na inštaláciu nájdete v systéme AiS v sekcii Správa používateľov – Nastavenia pre mobilné aplikácie.

ais 4

Slovník Dic-o

Zanevreli ste po lete na cudzie jazyky? To vôbec nevadí, ak použijete tento praktický slovník, ktorý vám na hodinách určite šikovne poslúži. Nájdete ho v anglickej či nemeckej verzii. Ak ste zameraní na štúdium jazykov, určite vám dobre poslúži aj výkladový slovník The Oxford Dictionary.

Evernote

Ste zábudliví a potrebujete si písať poznámky, čo všetko musíte ešte stihnúť, na aké predmety sa musíte naučiť? Alebo si chcete písať poznámky z prednášok do mobilu? Na to je užitočná táto prepracovaná aplikácia Evernote, ktorá slúži na ukladanie poznámok, či už textových, audiovizuálnych, alebo ich kombináciu.

Spotify Music

Chcete akúkoľvek hudbu na jednom mieste? Nudíte sa počas prednášky, cestou autobusom či vlakom? Táto hudobná aplikácia ponúka veľa možností. Máte na výber piesne z rôznych hitparád a môžete si vytvoriť vlastné playlisty podľa vašej nálady.

headphones

Študentská kuchárka

Bývate na intráku a nebaví vás jesť každý deň chlieb s paštétou či šunkou? Táto šikovná aplikácia vám ponúka výber jedál od predjedla, polievky, hladného jedla až po dezert. A to všetko za študentské ceny a navyše s veľmi jednoduchou prípravou! Aplikácia funguje však len s pripojením na internet, pretože tam stále pribúdajú nové a nové recepty.

autorka: Andrea Kršková
foto: pixabay.com, Natália Čerňancová