Varíme na intráku #13: Zapekané kuracie prsia s broskyňou a so syrom

Po kratšej odmlke sa k vám znovu vraciame s novým receptom. Tentoraz pôjde o veľmi jednoduchý a rýchly recept, ktorý poteší milovníkov kombinácie mäska s niečím sladkým. Ide o recept, ktorý je súčasťou menu nejednej reštaurácie, preto nebude na škodu, ak sa ho naučíte pripravovať aj vy sami.

Nie každá chodba na internáte má vo svojom zariadení aj rúru, no to vôbec nevadí. Samozrejme, ideálne je tento recept pripraviť práve v rúre, no študenti sú vynaliezaví, takže sa zaobídu aj bez nej. Postačí nám aj mikrovlnka alebo sporák.

Na prípravu budeme potrebovať:

  • kuracie prsia
  • syr
  • broskyňový kompót (môže byť aj iné ovocie)
  • soľ
  • korenie
  • olej

Postup:

1. Kuracie prsia nakrájame na väčšie plátky, ak chcete, môžete ich jemne naklepať, ale vôbec nemusíte. Z každej strany posolíme a okoreníme podľa chuti.

IMG_20160411_185542

2. Na oleji kuracie prsia opražíme z každej strany a odložíme bokom, ak ich budeme neskôr zapekať. Ak nemáme k dispozícii rúru, na opražené prsia položíme kúsok broskyne, prikryjeme plátkom syra a počkáme, kým sa nám syr neroztopí. Taktiež môžeme využiť mikrovlnku. Stačí, ak si opražené prsia položíme na tanier, taktiež pridáme broskyňu a syr, vložíme na niekoľko sekúnd do mikrovlnky, kým sa syr pekne neroztopí.

IMG_20160411_190600

3. Ak však budeme prsia zapekať klasicky v rúre, stačí, ak si opražené prsia naukladáme na plech, pridáme broskyňu a syr a na niekoľko minút zapečieme. Môžeme podliať výpekom z pŕs a kompótovou šťavou, aby sme mali viac omáčky.

IMG_20160411_192406

Podávame s ryžou, hranolčekmi, zemiakmi, skrátka s čímkoľvek, čo nám vyhovuje. Prajeme dobrú chuť! 🙂

IMG_20160411_201901

autorka: Andrea Kršková
foto: autorka

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.