Acroyoga − kľúč k fyzickému a psychickému zdraviu

Milovníci aktívneho relaxu si opäť prídu na svoje. Na svet totiž prichádza novinka, ktorú si určite obľúbia všetci priaznivci športu a nadšenci zdravého životného štýlu. Ak teda patríte do skupiny ľudí milujúcich pohyb, pozorne čítajte a dozviete sa viac o novom fenoméne zvanom acroyoga.

Spiritualita, fyzická schopnosť a láskavosť

Novodobý hit acroyoga, ako je už z názvu jasné, je spojenie troch prastarých línií. Prvou z nich je joga, ktorá do tohto druhu cvičenia vnáša múdrosť a štipku spirituality. Druhou zložkou je akrobacia, preverujúca vaše fyzické schopnosti a zdatnosti. Poslednú časť tvoria thajské masáže, reprezentujúce láskavosť a milosť. Zaujímavou ju tiež robí fakt, že na hodinách pracujete v pároch, buď s priateľmi alebo s celkom neznámymi ľuďmi.

Hodina acroyogy je zárukou sebapoznania, exhibície a zábavy

Každá lekcia acroyogy je od začiatku zameraná na niečo iné. Už od úvodu je jasné, na akú cieľovú jednotku sa bude hodina zameriavať, a podľa toho sa vyvíja i priebeh celého cvičenia. Na začiatku cvičenia je, samozrejme, mierne zahriatie svalov, aby nedošlo k neželaným zraneniam a iným nepríjemnostiam. Po zahriatí nasleduje kalibrovanie (určovanie) tých častí tela, ktoré potrebujeme odizolovať. Potom tak môžeme efektívne pracovať s telom v párových výmenách. Tieto cviky a procedúry sa robia hlavne preto, aby sme donútili naše myšlienky a telo spolupracovať. Lekcia acroyogy sa končí tým, že sa zúčastnení naučia sekvenciu výmen pozícií. Okrem toho, pravdaže, získajú a spoznajú nových priateľov, naučia sa dôverovať nielen sebe samému, ale aj druhým.

acroyoga_2
K acroyoge musíte mať nielen športového ducha, ale aj istú dávku odvahy. Foto: flickr.com

Tajomstvo úspechu acroyogy

Tento nový druh cvičenia si v pomerne krátkom čase získal mnoho fanúšikov po celom svete. Mnohí tvrdia, že za úspechom acroyogy stojí celkový priebeh tejto hodiny, teda fakt, že sa vykonáva vo dvojici. A komu by sa predsa nepáčila dokonalá súhra medzi dvomi ľuďmi s maximálnou dôverou a podporou? Muži, ktorí acroyogu vyskúšali, tvrdia, že sa stali vnímavejšími a ženy zasa silnejšími. Stopercentnou zárukou je tiež radosť, vyrovnanosť a duševná pohoda ako kľúč k fyzickému a psychickému zdraviu.

autorka: Adriana Fejesová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.