Aktuálne: Staré divadlo Karola Spišáka ožije festivalom Stretnutie

V dňoch 7. až 10. júna 2016 sa v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre uskutoční 18. ročník prehliadky divadelných škôl a divadiel krajín V4 pod názvom STRETNUTIE, SETKÁNÍ, SPOTKANIE, TALÁLKOZÁS.

Po skúsenostiach z uplynulých ročníkov sa dramaturgia tohtoročnej prehliadky zamerala na tvorbu bábkarských fakúlt a katedier vysokých umeleckých škôl. Diváci tak budú mať možnosť vidieť predstavenia Katedry bábkarskej tvorby VŠMU z Bratislavy, Katedry alternatívneho a bábkového divadla DAMU z Prahy, Katedry bábkarstva PWST z Wroclawi a z Univerzity divadelného a filmového umenia z Budapešti. Okrem toho svoje predstavenia uvedú konzervatóriá z Nitry a Topoľčian, ďalej Divadlo Pôtoň z Bátoviec a divadlo Úsmev. Počas štyroch dní je na programe podujatie pripravených osemnásť inscenácií, dva koncerty a vernisáž výstavy.

Okrem tvorivej konfrontácie na javisku je cieľom tohtoročnej prehliadky aj nastavenie koncepcie prehliadky do budúcnosti. Organizátori predpokladajú hlbšiu spoluprácu s účastníkmi prehliadky už pri dramaturgii a príprave budúceho ročníka. Nad podujatím, ktoré je financované z prostriedkov Fondu na podporu umenia, Nitrianskeho samosprávneho kraja a Mesta Nitry, prevzal záštitu predseda NSK Milan Belica, ktorý vyzdvihol význam podujatia, zvlášť príležitosť stretnutia a umeleckej konfrontácie, ktorú prehliadka ponúka študentom jednotlivých vysokých umeleckých škôl.

Tlačová správa 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.