Akadémia tanca si robí reklamu, využíva aj študentské maily

„Už neviem, na koho sa mám obrátiť s mojím obrovským rozhorčením, preto sa obraciam na univerzitné médiá.“ Takto vyzerá úvod e-mailu, ktorý prišiel do redakcie nášho časopisu. Čo sa študentke našej univerzity nepáči a čo ju nahnevalo natoľko, že sa rozhodla poslať takúto sťažnosť?

Začiatkom zimného semestra každému študentovi UKF prišila do študentskej mailovej schránky správa s predmetom „Akadémia tanca“. Tento e-mail bol odoslaný z adresy oznam_ukf@ukf.sk, čiže z oficiálnej univerzitnej adresy. Išlo o krátky oznam, kde bolo uvedené, že Akadémia tanca – tanečná škola bude organizovať kurzy, ktoré sú vhodné aj pre nás vysokoškolákov. Boli v ňom spísané základné informácie o tanečných lekciách, tiež miesto a čas konania.

Pobúrená študentka vo svojej sťažnosti píše: ,,Ako je možné, že reklama na platené lekcie tanca je propagovaná univerzitou, a prečo sú na propagáciu využívané študentské mailové adresy?“

Spolupráca funguje od začiatku akademického roka

Problémom sme sa začali zaoberať a kontaktovali sme priamo majiteľa Akadémie tanca Juraja Ilečka. „Tento mail bol odoslaný so súhlasom rektorátu UKF. Je súčasťou spolupráce, ktorá medzi Akadémiou tanca a univerzitou prebieha od začiatku tohto akademického roka,“ uviedol Ilečko. ,,Takto spolupracujeme aj s SPU. Doteraz sme sa so žiadnymi sťažnosťami nestretli, práve naopak, tešíme sa záujmu študentov. Mrzí nás, že náš informačný e-mail niekoho obťažoval,“ dodal majiteľ, ktorý chce takto spopularizovať tanec u mladej generácie.

Akadémia tanca si robí reklamu, využiva aj študentské maily_zdroj_studentmail.ukf.sk._3
foto: studentmail.ukf.sk

Samozrejme, dôležitý je aj názor samotných študentov, ktorým sú propagačné správy zasielané v pravidelných intervaloch. „Vôbec ma tento mail neobťažoval, nepozastavil som sa pri ňom,“ odpovedal Miro, študent katedry kulturológie. ,,Podľa mňa sa ten mail týkal študentov a ich aktivít, takže bol úplne v poriadku,“ vyjadrila svoj názor študentka Kristína. Podobne odpovedali všetci opýtaní, nestretli sme sa s jediným negatívnym názorom.

Ak vás propagácia obťažuje, stačí správu vymazať

Ako teda môžete postupovať v prípade, že by sa situácia zopakovala a vy nechcete uchovávať takéto správy? Je to veľmi jednoduché, postačia na to tri rýchle kliknutia, ktorými daný mail označíte a vymažete. Dokonca ho predtým nemusíte ani otvoriť. 

autor: Jakub Benko 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.