Čo prinesie festival? #Topfest

Koniec júna, pomaly aj koniec skúškového a príchod prázdnin, hoci tí, ktorí boli šikovná, majú voľno už dávno. S letom je očakávame najmä oddych, zábavu, ale hlavne festivaly.

Každé z týchto podujatí je výnimočné, či už je malé alebo veľké. Niektoré väčšie festivaly sú preč z ponuky, keďže prebehli ešte začiatkom tohto mesiaca. Myslí sa nimi napríklad rakúsky Novarock či nemecké Rock am Ring a Rock im Park. Zostali po nich iba spomienky tým, čo tam boli, a oči pre plač pre tých, ktorí tam chceli byť, no nemohli. Nechajme však to, čo už bolo. Pozrime sa radšej na to, čo nás čaká. Počas leta vám prinesieme akési upútavky, alebo ak chcete, ochutnávky z toho, čo nájdete na niektorých vybraných festivaloch, či už domácich alebo v blízkom zahraničí.

topfesttv
Aj tento rok sa leto na Slovensku začne Topfestom. Foto: topfest.tv

Čo môžeme očakávať na Topfeste?

Z domácich máme hneď za dverami Topfest, ním teda začneme. Tento rok sa pýši tromi hudobnými dňami. Potrvá od štvrtka 30. júna do soboty 2. júla, ako vždy na Zelenej vode. A prinesie rôzne zvučné mená.

Štvrtok začne koncertom nitrianskej kapely Symfobia. Začiatok festivalu sa teda bude niesť v znamení symfonického metalu. Na ešte rozohriate pódium sa po nich dostaví skupina Arzén, tú neskôr vystriedajú české legendy Alkehol. Práve oni budú prvou lastovičkou z inej než tuzemskej scény.

Ešte viac do zahraničia sa načrie s príchodom nemeckých rockerov Guano Apes, po ktorých príde vrchol dňa s Final Countdown (záverečný odpočet, pozn.) minút do spánku. Podľa názvu legendárnej skladby už určite šípite, kto uzavrie prvý deň Topfestu. Nebude to nik iný ako Europe. Tí sú jedným z ťahúňov tohtoročného hudobného podujatia.

Presspicture  - Europe
Na tohtoročnom Topfeste vystúpia aj legendárni Europe. Foto: wikimedia.org

Prvý deň bude iba zahrievacie kolo, keďže druhý začne už o polnoci koncertom Amphibios. Páni z úplne iného súdka vzhľadom k spomenutým kapelám. Pochádzajú zo Žiliny a žánrovo spadajú pod electro až dance. A po nich príde opätovný návrat k metalu s Dogma Inc. zo Šale, po ktorých sa môžete pokojne pobrať spať, lebo ďalšie vystúpenie bude až počas obedňajších hodín. Oddýchnutí sa môžete potom pobrať na Beautiful Bastards.

Piatkový line-up ďalej bude pokračovať s týmito interpretmi: You, Sinners Moon, Kandráčovci, Hash, Desmod, Rival Sons, Wastage, Chinaski, Bodom Omylu, Puddle of Mudd, Paddy and the Rats, Slobodná Európa, The Darkness, Kvety v podpaží, Iné Kafé a uzavrie ho Maddogx, aby sa zase mohol polnocou začať sobotný program. Ten započne s Wasabi Circus a Darchaic, po ktorých znova dostanete šancu trochu sa vyspať.

Kabát_logo, wikimediaorg
Tradične na Topfeste nebudú chýbať ani Kabáti. Foto: wikimedia.org

Po oddychu sa môžete vrátiť späť k pódiám, aby ste si vychutnali Analical Destroy, Walter Schnitzelsson, Sedembolestného Panica Mária, Petra Bendeho & Band a Cimbálovú muziku Grajcar, Mahagon, Walda Gang, Asenth, Reckless Love, Čisté Tvary, Wanastowych Wjecov, Simple Muffin, The Paranoid, Slot, Zónu A, tradične aj Kabát. Poslednými dvomi vystúpeniami celej akcie budú Dereš a UK Subs.

Takže toto všetko vás čaká na Topfeste. Pokiaľ sa tam nechystáte, možno to po našom článku prehodnotíte. A pokiaľ už máte doma lístok a pomaly si balíte veci, prajeme vám príjemnú zábavu!

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.