Kde hľadať v Nitre letné osvieženie?

V horúcich letných dňoch túžime po osviežení, a to nielen chladeným nápojom. Vykúpením počas horúčav môžu byť aj kúpaliská. Ak ste sa rozhodli stráviť leto v Nitre, či už prilepšením si po finančnej stránke alebo sa chcete len zabaviť a načerpať novú energiu, tak jednotlivé riadky sú určené práve vám. Aké možnosti ponúka naše mesto pod Zoborom?

Možností na kúpanie je v Nitre veľa, ale sú aj bezpečné? Pred nedávnom uverejnil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre správu o pripravenosti prírodných a umelých kúpalísk na tento rok. Podľa nej sa v Nitre okrem letného kúpaliska, ktoré sa nachádza v Mestskom parku na Sihoti, bezpečne neokúpete nikde inde. Ak však túžite po zmene a patríte k tým, ktorým nevadí za letným osviežením cestovať, tak pre vás máme niekoľko tipov aj v okolí Nitry.

Letné kúpalisko na Sihoti

Toto  kúpalisko sa nachádza v priestoroch Mestského parku na Sihoti. Návštevníci sa môžu tešiť na plavecký, relaxačný bazén a tiež bazén pre tých najmenších. Ak patríte k priaznivcom teplej vody, tak vás poteší informácia, že bazény sú vyhrievané až do 25 °C.  Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu tobogan a súčasťou kúpaliska sú aj ihriská pre rozvoj plážových športov ako volejbal, futbal či tenis. Ceny sú veľmi priaznivé, dospelý zaplatí za celý deň iba 2,50 €. Okrem kúpaliska toho Sihoť ponúka oveľa viac. V mestskom parku sa koná nielen v lete kopec podujatí a atrakcií pre deti aj dospelých. Ak chcete stráviť neobyčajný pohodový deň, tak jednou z možností je práve toto zázračné miesto v Nitre, kde sa nachádza aj mini ZOO.

Kúpalisko na Sihoti je počas leta dejiskom mnohých zaujímavých podujatí. Foto: milujemnitru.sk

Kúpaliská v okolí Nitry

Ďalšie kúpaliská, ktoré stoja za zmienku, sú napr. Termálne kúpalisko Štrand v Nových Zámkoch, kde sú okrem bazénov a toboganov aj bohaté vodné atrakcie. Ak sa nebojíte vycestovať a priplatiť si za lepšie služby, tak určite navštívte Termálne kúpalisko v Patinciach. Ak chcete zase prelomiť jazykové bariéry na juhu nášho Slovenska a vychutnať si čerstvý vzduch v prírode, tak práve toto ponúka Termálne kúpalisko Vadaš v Štúrove, ktoré láka návštevníkov aj svojimi umelými vlnami. Klasickým kúpaliskom je to v Zlatých Moravciach, ponúkajúce aj volejbalové a basketbalové ihriská.

Ak máte odvahu skúsiť a zažiť nové veci a nebojíte sa zariskovať, tak vďačným ochladením  pre vás bude Termálne kúpalisko v Diakovciach, nachádzajúce sa 32 km od Nitry. Najväčším letným prekvapením je určite ThermalPark Nitrava v Poľnom Kesove, ktorý nadchne svojich priaznivcov pestrou zeleňou a kúpaním sa v jazere.

Či už ste prišli do Nitry iba na víkend alebo tam pobudnete dlhodobejšie, rozhodne navštívte aspoň jedno z vyššie menovaných kúpalísk. Takéto príjemné osvieženie v lete totiž padne vhod každému.

autorka: Michaela Kováčová
titulná foto: milujemnitru.sk

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.