Na FPV sa výkazy odovzdávať nemusia. Ako je to na ostatných fakultách?

Naháňanie sa kvôli zapísaniu známok do výkazov sa chýli ku koncu. Zostávajú nám posledné dni, kedy si musíme splniť svoje povinnosti. Zisťovali sme, ako je to s odovzdávaním výkazov na jednotlivých fakultách.

Fakulta prírodných vied bez výkazov

Študentov FPV prekvapili pedagógovia, keď si išli zapísať hodnotenia do výkazov. Dozvedeli sa, že výkazy už nie je povinné na študijnom oddelení odovzdať a stačí si skontrolovať, či majú hodnotenia zapísané v AiS. Potvrdil nám to aj prodekan pre vzdelávaciu činnosť FPV Dušan Vallo. „Na konci skúškového obdobia príslušného semestra študijné oddelenie FPV skutočne uzavrie a skontroluje splnenie predpísaných  povinností podľa zaznačených údajov v AiS,“ hovorí Vallo. Zároveň však upozorňuje, že výkaz pomáha predísť nezrovnalostiam vzniknutým kvôli nezapísaniu alebo zámene známky v AiS. „Ak študent predsa len chce odovzdať výkaz, môže tak urobiť osobne, alebo výkaz o štúdiu môže taktiež hodiť do schránky pri študijnom oddelení FPV. Študentom odporúčame, aby výkazy predsa len doručili,“ dodáva prodekan FPV.

Ach, tie výkazy BEZ POPISKU (1)
Fakulta prírodných vied zaviedla zmenu − študenti nemusia odovzdávať výkazy, stačí, ak si známky skontrolujú v AiS. Foto: archív ON

Zvyšné fakulty zrušenie výkazov nepotvrdili

Na FSŠ kontrolujú referentky hodnotenia na základe údajov zapísaných v AiS a výkazoch o štúdiu. „Študenti FSŠ majú možnosť odovzdať výkazy za letný a zimný semester do 15. júla 2016,” hovorí referentka študijného oddelenia Veronika Šándorová. Prodekan pre vzdelávaciu činnosť Ladislav Szekeres dodáva, že všetky hodnotenia musia byť zapísané nielen v AiS, ale aj fyzicky vo výkazoch. „Ak si študent nesplní povinnosti, bude vyzvaný na odovzdanie výkazov. Bez toho sa nemôže zapísať do ďalšieho akademického roka. V prípade, že sa študent neozve, bude jeho štúdium ukončené,“ hovorí prodekan Szekeres.

O tom, či sú študenti ostatných fakúlt povinní výkazy na študijných oddeleniach odovzdať, sme odpoveď z vedení fakúlt nedostali. Referentky študijných oddelení FF, PF a FSVaZ nám však potvrdili, že výkaz za letný a zimný semester je potrebné odovzdať do 7.7.2016. 

autorka: Patrícia Jeseňová

 

 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.