Street Workout: Skúsili ste už tento druh športu?

pixabay.com

Workout je moderná, hlavne u mladých veľmi obľúbená športová aktivita, ktorá je kombináciou funkčného tréningu a kalestetiky − cvičenia s vlastnou váhou tela. Nepotrebujete na ňu žiadne výpočty najvýhodnejších permanentiek do posilňovne ani žiadne špeciálne tréningové náradie. V Nitre máme totiž vybudované workoutové ihrisko na sídlisku Chrenová II, ktoré je od ŠD Nitra vzdialené zhruba 10 minút.

Street Workout park využíva na organizovanie svojich tréningov klub Bar Heroes a ihrisko je zatiaľ jediné svojho druhu v Nitre. Veková hranica v tomto športe jednoducho neexistuje a prísť si zacvičiť môžu ženy aj muži.

Čo však robiť, keď je nepriaznivé počasie, ktoré neumožňuje ani len vyjsť von, nieto ešte vonku cvičiť? Ak chcete na sebe pracovať, aj v tomto športe platí − žiadne výhovorky, a preto sa skupina presúva do TGNR gymu na Bratislavskej ulici. Nejde o klasické fitnescentrum so vstupným, ale o priestory, kde sa schádza komunita ľudí, ktorých baví šport (nie len workout, ale napríklad aj spartan race). V týchto priestoroch sa cvičí skupinovo celú zimu, tréningy sú v pondelok a stredu od 19:30 do 20:30 a v nedeľu od 18:20 do 19:20.

workout_2
Foto: wikimedia.org

Nábor do skupiny prebieha celoročne. Príďte sa preto pozrieť na tréningy, ktoré ešte stále prebiehajú vonku − každý pondelok, utorok a štvrtok od 17:30 do 18:30.

Najpočetnejšiu skupinu tvoria práve vysokoškoláci, takže spoznáte aj mnoho rovesníkov. Je na vás, či sa rozhodnete zacvičiť si individuálne alebo sa stanete členom partie, ktorá vás potiahne a naučí nové triky a cviky. Street Workout park je prístupný verejnosti nepretržite počas celého roka.

Na FB stránke  nájdete motivačné videá, novinky o pripravovaných akciách a mnoho ďalších zaujímavých informácií o workout-e.

titulná foto: pixabay.com 

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.