Americký študent: Je dosť pravdepodobné, že stratíme päťdesiat až šesťdesiat rokov sociálneho pokroku

Prezidentské voľby v Spojených štátoch amerických − momentálne dosť aktuálna a diskutovaná téma, ktorú nerozoberajú len americkí občania, ale celý svet. Boli tieto voľby kľúčovým aspektom, ktorý bude mať dopad na celú spoločnosť?

Správa, že si Amerika volí prezidenta, asi nikoho neobišla. Veď Spojené štáty americké sú veľmocou, ktorá hýbe celým svetom, a to, čo sa deje na americkej pôde, má v konečnom dôsledku dopad aj na nás.

Ako sa vysporiadať s faktom, že Donald Trump vyhral prezidentské voľby? 

,,Bojím sa. Bojím sa kvôli mnohým dôvodom. Dnes máme väčšinu vlády konzervatívnu a je dosť pravdepodobné, že stratíme päťdesiat až šesťdesiat rokov sociálneho pokroku.“ Týmto výrokom reagoval na zvoleného prezidenta študent z University of Illinois Quinn Gingerevans.

O Donaldovi Trumpovi je známe, že je to človek mnohých predsudkov. Kvôli nim sú americkí občania neistí, ako bude na mnohé situácie reagovať. On sám uvádzal vo svojej predvolebnej kampani, že chce bojovať proti nelegálnym imigrantom, ktorí sa v Štátoch ukrývajú. Netají ani svoje predsudky voči Mexičanom, moslimom, černochom. No netreba Trumpa hneď odsudzovať.

donald-trump-1301259_1920
Foto: pixabay.com

,,Podľa mňa Donald Trump vie veľmi dobre uchopiť ekonomické problémy. Ale to je jediný svetlý bod jeho osobnosti. No čo je najhoršie, chce zavrhnúť Obamove zásady, týkajúce sa prostredia a prírody. Uprednostňuje energiu z uhlia namiesto moderných technológií, ako sú veterné elektrárne a využívanie slnečnej energie, ktoré zavádzal Obama,“ uvádza Gingerevans.

Bola by Hillary Clintonová lepšou prezidentkou?

Na otázku, či by Hillary Clintonová bola lepšou prezidentkou, nemôže odpovedať nikto. Nikto nemôže s určitosťou predpovedať, akou prezidentkou by bola a aké postrehy by Amerike priniesla. Môžeme len skonštatovať, že tohtoročné voľby v Spojených štátoch boli o voľbe menšieho zla.

,,Nie som si istý, či by Hillary Clintová bola lepšia ako Trump, ale vôbec si nemyslím, že by sa vyrovnala Obamovi. V konečnom dôsledku by som radšej volil Clintonovú, ktorej osobnosť som mohol pozorovať štyri roky v politike, ako nepolitika Trumpa,“ dodáva Gingerevans.

Demokratka Hillary Clintonová neuspela, mnoho Američanov vyšlo do ulíc, protestujúc proti výsledkom prezidentských volieb. Foto: flickr.com

Možno sa tohtoročné voľby zapíšu do amerických dejín, minimálne svojou účasťou. Amerika si zvolila. Nechajme sa prekvapiť, aký dopad bude mať ich voľba. Správanie sa ľudí počas kampane ešte neurčuje, ako budú vládnuť. Možno si Trump uvedomí, že je prezidentom a na verejnosti bude vystupovať inak. Pravdepodobne nás čakajú zaujímavé roky jeho vlády.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.