Čo zahreje v zime najlepšie? Polievka z Polievkárne

Nejeden študent si pri varení instantnej polievky či cestovín spomenie na chutné obedy, aké mu doma pripravuje mamina. A čo tak zastaviť sa v podniku na ulici Fraňa Mojtu 5, kde si na obed môžete vybrať z chutných polievok, ktoré rozvoniavajú už od dverí?

Polievkáreň je neobyčajný fast food, ktorého špecialitou sú polievky od výmyslu sveta. Nejde však o podnik, v ktorom si posedíte s kamarátmi a k dobrému jedlu si objednáte pivo či kofolu. Možno vás po príchode prekvapí maličký priestor iba s dvomi pultmi. Za jedným z nich sú štyri veľké kotlíky plné chutných polievok. Za ďalším pultom sú rôzne ingrediencie, z ktorých si môžete namixovať šalát či rizoto podľa svojej chuti i fantázie.

Vždy čerstvé, vždy sezónne

Polievkáreň sa vyznačuje rozmanitou ponukou, z ktorej si určite každý z vás vyberie. A môžete si byť istý, že rozhodovanie nebude jednoduché, keďže sa na jedálnom lístku denne nachádzajú štyri polievky – každá originálna a lákavá. V tomto jesennom období si budete často vyberať z polievok, ktoré pozostávajú z tekvice, gaštanov či strukovín. V letnom období sa v ponuke objavili také špeciality, ako napríklad studená jahodová polievka, ktorá v horúčavách ulahodila nejednému zákazníkovi.

„Zatiaľ som bola v Polievkárni iba raz. Po dlhom rozhodovaní som si dala rajčinovú polievku, ktorá bola tak sýta a hustá, že som si polovicu z nej zobrala domov a na večeru som si z nej pripravila omáčku na špagety. Dva v jednom, skvelé, ešte sa určite vrátim,“ opisuje svoje dojmy študentka Sima.

IMG_6322
Foto: Matúš Kamenický

Usmiaty personál dopĺňa domácku atmosféru

Po prechádzke ulicou Fraňa Mojtu vám padne do oka veľký názov Polievkáreň, ktorý dominuje skromnej budove. Na tabuli pred vchodom si môžete prečítať, čo je dnes v ponuke, a podľa toho sa rozhodnúť, či vstúpite do kráľovstva všemožných vôní. I keď sa vám bude po vstupe zdať, že rad čakajúcich ľudí na svoju teplú porciu je poriadne dlhý, milý personál sa nedá zahanbiť a zákazníkov v ňom obslúži pomerne rýchlo.

„Občas si nie som istá, či mi bude polievka chutiť, alebo ak sa neviem rozhodnúť medzi dvomi z nich, ochotná pani predavačka neváha a dá mi na koštovku. Tak sa nemusím obávať, že si vyberiem takú, ktorá mi neulahodí,“ povedala študentka Majka. To, že polievky sú skutočne domáce, vám dajú pocítiť aj vtedy, ak sa spýtate na zloženie či postup prípravy. Bez problémov vám odpovedia na všetky nejasnosti či zvedavé otázky.

Polievka nestačí? Žiaden problém

Väčšina zákazníkov sem chodí na teplú dávku polievky, ktorú si môžu zjesť v stoji za jedným z okrúhlych stolíkov, alebo vám ju zabalia do termo uzatvárateľných pohárov a vy si ju môžete vychutnať napríklad v škole. Nájdu sa však aj takí, ktorým ulahodí skvelý šalát či domáci koláčik z dennej ponuky. Na pulte sú vyložené samostatné suroviny, z ktorých si môžete vyskladať napríklad vlastný šalát. Cvikla, cícer či fazuľa, opäť ponuka podľa toho, čo je charakteristické pre dané obdobie. Typické sú aj rôzne rizotá, pečené zemiaky a pochutnať si môžete aj na bulgure či kuskuse. A že máte chuť na sladkú bodku po výdatnom obede? Žiaden problém. Pomaškrťte si na šťavnatom koláči s mrveničkou, ovocnom zákusku či krémovom cheesecake-u.

Ak budete najbližšie premýšľať nad tým, kde zahnať hlad počas obeda, neváhajte a príďte si vychutnať polievku na stojáka, ktorej chuť vám pripomenie domov, a vône maličkého podniku vás donútia navštíviť Polievkáreň opäť.

Polievkáreň je otvorená počas pracovného týždňa od 11:00 do 15:00, každý deň sú v ponuke štyri druhy polievok.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.