Ako postupovať pri strate ISIC-u?

Všetci to veľmi dobre poznáte. Ranný beh do školy, náhlenie sa z prednášky na prednášku či uvoľnený večer v klube. Možností, ako stratiť ISIC, je mnoho. Po prekonaní prvotného šoku sa teda každý musí chtiac-nechtiac pustiť do vybavovania nového preukazu študenta.

Po prehľadaní všetkých vreciek a oslovení vrátnikov v každej univerzitnej budove je nutné zmieriť sa s realitou straty ISIC-u. A, samozrejme, čím skôr sa pustiť do vybavovania nového. V tejto situácii ide totiž o čas. Nielenže vám neplatia zľavy pri cestovaní a stravovanie v škole sa pre vás stane nemožným, ale aj v prípade, že ste obyvateľom internátu, v nočných hodinách sa dovnútra nedostanete.

Vyčleniť si dostatok času je základ

Pri vybavovaní nového preukazu sa treba pripraviť na behanie, a to doslova. Každé nižšie uvedené oddelenie, ktoré je potrebné navštíviť, má svoje úradné hodiny. Podľa tých si teda treba vyčleniť aj čas a deň, ktorý budete vybavovaniu venovať. Najprv musíte navštíviť študijné oddelenie, príslušné pre každú fakultu a typ štúdia. Tam vám poskytnú tlačivá, ktoré vyplníte. Následne do rúk dostanete poštovú poukážku, tú musíte uhradiť na pošte. Suma 10 € predstavuje poplatok za vyhotovenie novej študentskej karty. Po predložení zaplateného ústrižku z pošty vám študijné oddelenie dá tlačivá, s ktorými treba ísť do Centra informačných a komunikačných technológií UKF, nachádzajúceho sa v budove pedagogickej fakulty. A tu vám už konečne vydajú váš nový ISIC. Jeho vyhotovenie trvá pár minút. Svoj nový ISIC teda bude mať študent ešte v ten deň.

Čo sa stane s nabitým kreditom?

Väčšina z nás využíva ISIC už na všetko. Či sú to obedy v škole, cestovanie medzimestskou a mestskou dopravou. Výška nabitého kreditu na zelenej karte teda mnoho ráz obsahuje aj niekoľko desiatok eur. Preto sa okrem vybavovačiek každý obáva toho, čo sa stane s týmito peniazmi. No aspoň v tejto otázke môžete zachovať pokoj. Všetky nabité peniaze sa  totiž zo starého ISIC-u automaticky prenesú na nový.

Mnoho študentov sa preto po tejto nemilej skúsenosti poučí a dáva si na svoj ISIC väčší pozor. Pretože vystávanie v radoch, vypisovanie papierov a zabitý deň za to nestojí. Dúfame, že teda aj tento informačný článok napomenie neopatrnejších ľudí, aby si na svoj hodnotný preukaz študenta dávali väčší pozor.

titulná foto: archív ON

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.