Kaviareň ZUAMI − miesto, ktoré vám svojou hrejivou atmosférou vyčarí úsmev na tvári

Kupecká ulica je známa kvalitnými podnikmi a obchodíkmi. Najnovšie sa môže pochváliť ďalším prírastkom v podobe milej kaviarne ZUAMI, ktorá zákazníkov víta svojimi sviežimi priestormi a lákavou ponukou.

Kaviareň funguje pomerne krátko, premiéru mala len v marci tohto roku, no obľúbencov si získava už teraz. A tí väčšinou nezostávajú len pri jednej návšteve. Pri kúpe kávy navyše dostanete vernostnú kartičku, kde vám za každé zavítanie pribudne pečiatka. Keď ich nazbierate šesť, ďalšiu kávu dostanete zadarmo. Ak teda patríte k milovníkom dobrej kávy, aj takáto drobnosť vás iste poteší.

Pri vstupe do podniku vás ako prvé upúta zaujímavé zariadenie a dizajn s jemným hipsterským nádychom, ktorý kombinuje moderné prvky s tými staršími. Očarí vás príjemná atmosféra a vy sa zatiaľ môžete rozhodnúť, kde sa usalašíte a vychutnáte si chvíľu pohody. Vybrať si môžete napríklad pohodlné kreslá pri okne, ktoré sľubujú dávku relaxu, alebo môžete dať prednosť inému miestu v kaviarni. Jedno je však isté, budete si vykrúcať krk, pretože si budete chcieť obzrieť všetko, čo sa tu dá vidieť.

Sme tu pre všetkých

Majitelia sa už od začiatku snažia vyhovieť každému zákazníkovi, preto prispôsobujú ponuku tak, aby boli spokojní všetci, teda aj ľudia so špeciálnymi potrebami v stravovaní. „Je to taká kaviareň pre všetkých, pre všetky vekové skupiny, pretože sme sa snažili, aby nebola vyhradená len pre určitých ľudí. Nie je to ani vekovo, ani štýlovo ohraničené,“ vysvetľujú a dodávajú, že od ostatných kaviarní sa odlišujú aj svojím osobitým prístupom k zákazníkom. Rozhodli sa staviť na kvalitu a podporujú slovenských dodávateľov, takže v ZUAMI si môžete pochutnať na slovenských džúsoch, ovocných destilátoch čí vínach a v ponuke nájdete aj čokoládu značky LYRA.

Foto: Ema Pavliková

Za pomerne krátky čas, čo kaviareň funguje, sa stretávajú predovšetkým s pozitívnou odozvou. Tí si pochvaľujú najmä kvalitné jedlá a nápoje a skvelú obsluhu. „Ľudia nám hovoria, že je tu veľmi dobrá atmosféra, cítia sa tu príjemne, a chvália aj pekný dizajn kaviarne. Oceňujú hlavne to, že všetko, čo si objednajú, je domáce, nič umelé.“

 Vznik a plány do budúcnosti

Myšlienka založiť si kaviareň prišla v období, kedy obaja majitelia dali výpoveď vo svojich prácach. Na začiatku stála túžba vytvoriť pekné miesto a postupom času sa nápad preniesol do reality. Trvalo dlhšie, kým prišli na vhodný názov, až im nakoniec napadlo spojiť svoje mená Zuzana a Michal, a tak vzniklo ZUAMI. „Začiatky sú ťažké, ale výsledok potom prináša vnútorný pocit uspokojenia. Keď človek niečo chce, musí sa obrniť a ísť si skutočne za tým,“ odkazuje Zuzana všetkým, ktorí sa pohrávajú s myšlienkou uberať sa podobným smerom.

V budúcnosti by radi rozšírili ponuku aj o sezónne jedlá a nápoje, napríklad v lete o ovocné šťavy. Okrem toho plánujú niektoré veci ešte doladiť a nebránia sa ani smelým predstavám, keďže časom by chceli otvoriť ešte jedno ZUAMI.

foto: Ema Pavliková

Kde ich nájdete

Kaviareň sídli na adrese Kupecká 6. Otvorené mávajú od pondelka do nedele, preto môžete využiť voľný víkend, ale aj oddych počas týždňa a spríjemniť si deň práve tu. Či už sa rozhodnete pre raňajky, brunch, večeru, malé občerstvenie, alebo kávu, čaj i čerstvé ovocné džúsy, sklamaní rozhodne nebudete. Máte na výber zo širokej ponuky možností, skúsiť môžete voňavé wafle, lahodné zákusky aj chutné sendviče. Stačí len prísť a overiť si to na vlastnej koži.

autorka: Ema Pavliková

Zdieľajte článok

Komentáre: